GitHub Copilot Chat będzie ogólnodostępny od grudnia

GitHub Copilot Chat będzie ogólnodostępny od grudnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 835

GitHub przedstawił kilka ciekawych zapowiedzi związanych z GitHub Copilot Chat, wersjami zapoznawczymi nowej oferty GitHub Copilot Enterprise, nowymi funkcjami bezpieczeństwa opartymi na AI oraz z GitHub Copilot Partner Program. Copilot Chat, teraz oparty na GPT-4, stanie się ogólnodostępny już w przyszłym miesiącu.

Kodowanie jest centralnym elementem cyklu życia oprogramowania. Z pomocą GitHub Copilot Chat umożliwiamy powstanie języka naturalnego jako nowego, uniwersalnego języka programowania dla każdego dewelopera na tej planecie. Czy to szukając błędu, pisząc testy jednostkowe, czy pomagając w debugowaniu kodu, Copilot Chat jest Twoim towarzyszem AI w tym wszystkim, umożliwiając pisanie i rozumienie kodu w dowolnym języku, w którym mówisz.
— Thomas Dohmke, CEO GitHub

GitHub Copilot Chat będzie ogólnodostępny w grudniu 2023 roku w ramach istniejących subskrypcji GitHub Copilot zarówno dla organizacji, jak i użytkowników indywidualnych. W przypadku zweryfikowanych nauczycieli, uczniów i osób utrzymujących popularne projekty Open Source będzie to darmowa oferta.

Copilot Chat jest teraz oparty na GPT-4, najnowszej wersji modelu językowego, który napędza m.in. ChatGPT, Bing Chat, Microsoft 365 Copilot czy Copilot w Windows. Używa on Twojego kodu jako kontekst i jest gotowy do tłumaczenia złożonych koncepcji, sugerowania kodu w oparciu o Twoje otwarte pliki i okna, pomagania w wykrywaniu luk bezpieczeństwa i pisaniu oraz poprawianiu błędów w kodzie, terminalu i debuggerze. Deweloperzy mogą czatować z Copilotem o konkretnych linijkach kodu bezpośrednio w edytorze. GitHub dodaje też obsługę poleceń po ukośniku do obsługi dużych zadań, np. /fix i /tests. Wiele rzeczy można wykonać jednym kliknięciem dzięki inteligentnym akcjom. GitHub Copilot Chat jest integrowany bezpośrednio z github.com, a wkrótce także z aplikacją mobilną.

Firma przedstawiła także nową ofertę GitHub Copilot Enterprise z dodatkowymi możliwościami, takimi jak czat spersonalizowany w oparciu o Twoją bazę kodu, podsumowania i wyszukiwanie w dokumentacji, podsumowania pull requestów, inspekcja kodu i dostrojone modele. Plan wyceniono na 39 dolarów miesięcznie na użytkownika (Copilot Business kosztuje 19 dolarów). Będzie on dostępny od lutego 2024.

GitHub Copilot Enterprise

Pozostałe zapowiedzi to:

  • GitHub Copilot Partner Program — ekosystem umożliwiający integrowanie zewnętrznych narzędzi programistycznych z GitHub Copilot.
  • Więcej ochrony opartej na AI — system wykrywania podatności oparty na LLM, identyfikacja podatności przez Copilot Chat w IDE i automatyczna naprawa kodu przy skanowaniu.
  • GitHub Copilot Workspace — "most" oparty na AI, który pomoże deweloperom przenosić idee na kod. Jest to wczesna wersja szerszej wizji pod szyldem GitHub Next.

Źródło: https://github.blog/2023-11-08-universe-2023-copilot-transforms-github-into-the-ai-powered-developer-platform/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia