Gdzie są przechowywane dane Copilota dla Microsoft 365?

Gdzie są przechowywane dane Copilota dla Microsoft 365?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/18/2024, 7:30 PM

Liczba odsłon: 335

Copilot dla Microsoft 365 jest dostępny dla klientów korporacyjnych od listopada 2023 roku, a od stycznia 2024 roku – także dla firm wszystkich rozmiarów i instytucji edukacyjnych. Jego dostępność będzie dalej rozszerzana, m.in. na studentów. Pośród wielu pytań na temat działania usługi zrodziło się to, gdzie Copilot przechowuje dane z interakcji z użytkownikiem.

Podczas interakcji z Copilotem dla Microsoft 365 generowane są dane. Są to zarówno prompty użytkownika i odpowiedzi Copilota (czyli wymiana wiadomości na czacie), jak i metadane, np. znaczniki czasowe. Jako że dane te nie są automatycznie usuwane i użytkownik może uzyskiwać do nich dostęp w historii czatów, to gdzieś muszą one się fizycznie znajdować. Jak to dokładnie wygląda?

Rozumiemy, że kontrola nad danymi ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym cyfrowym krajobrazie. Dlatego zapewniamy, że Wasze dane z interakcji z Copilotem dla Microsoft 365 (w przypadku kwalifikujących się klientów) będą przechowywane w lokalizacji określonej w ustawieniach miejsca przechowywania danych platformy Microsoft 365. Jest to znaczący krok naprzód w naszym zaangażowaniu w zapewnianie bezpiecznego i zgodnego środowiska dla naszych klientów korporacyjnych oraz wysoce regulowanych, którzy mają szczególnie rygorystyczne wymagania dotyczące sposobu magazynowania ich danych.

Ale nie zatrzymujemy się tutaj. Naszą wizją jest demokratyzacja AI, uczynienie jest dostępną i przynoszącą korzyści każdemu. Podczas gdy stale dokonujemy innowacji i rozwijamy Copilota, nasze przewodnie zasady pozostają takie same: Zaufanie, Przejrzystość i Kontrola. Te zasady zawsze były w sercu Microsoft 365 i będą nadal kształtowały nasze podejście do Copilota. Wyczekujcie dalszych aktualizacji, jako że kontynuujemy ewolucję Copilota dla Microsoft 365.


— Dan Narloch, Marketing Leader w Microsoft 365 Government & Microsoft Copilot Privacy

Mówiąc krótko, dane Copilota dla Microsoft 365 są przechowywane tam, gdzie Twoje pozostałe dane Microsoft 365. Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/copilot-for-microsoft-365/advancing-trust-transparency-and-control-with-copilot-for/ba-p/4078828

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia