Funkcja "Kontynuuj na komputerze" usunięta z Chrome, Edge i Firefoksa na Androidzie

Funkcja "Kontynuuj na komputerze" usunięta z Chrome, Edge i Firefoksa na Androidzie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2019, 11:28 AM

Liczba odsłon: 1745

Jednym z ważniejszych kamieni milowych w integracji Androida z PC było wprowadzenie funkcji "Kontynuuj na komputerze" do Microsoft Launchera i mobilnego Edge. Miało to miejsce dwa lata temu i od tego czasu zaszła jeszcze inna ważna zmiana — debiut aplikacji Twój telefon. Sprawiło to, że starsze rozwiązania przestały być potrzebne. Taki los spotkał właśnie funkcję kontynuowania na PC.

Użytkownicy zauważyli, że przycisk funkcji został usunięty. Do tej pory znajdował się na karcie udostępniania Androida, pozwalając przesłać stronę do naszego komputera, by tam dalej z nią pracować. W Chrome, ale też Firefoksie i Operze zastąpił ją przycisk Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows (czyli dawniej Pomocnik aplikacji Twój telefon). Prawdopodobnie ma to na celu promowanie tej aplikacji towarzyszącej.

Kontynuuj na komputerze

Co ciekawe, jeśli używamy Androida 9 lub starszego, zmiana nie będzie miała miejsca. "Kontynuuj na komputerze" nadal będzie domyślnym sposobem na udostępnianie stron sobie samemu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Od niedawna Chrome na Androidzie natywnie wspiera przekazywanie stron na inne nasze urządzenia, bez pośrednictwa aplikacji Microsoftu.