Forza Horizon 5 ma już 4,5+ miliona graczy. To największa premiera w historii Xbox Game Studios

Forza Horizon 5 ma już 4,5+ miliona graczy. To największa premiera w historii Xbox Game Studios

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/10/2021, 7:27 PM

Liczba odsłon: 2932

Forza Horizon 5 została wydana ledwie wczoraj, a już zdążyła pobić rekord. Jak informuje Phil Spencer z działu Xbox, gra wyścigowa z otwartym światem przyciągnęła do tej pory ponad 4,5 miliona graczy na konsolach, pecetach i w chmurze, co czyni z niej największą premierę w historii Xbox Game Studios.

Bez wątpienia w uzyskaniu takiej liczby graczy pomogło wydanie nowej Forzy w Xbox Game Pass — zgodnie z obietnicą udostępniania w nim wszystkich własnych gier Microsoftu w dniu premiery. W programie przed trzema laty znalazła się również Forza Horizon 4, ale tym razem szczytowa liczba jednoczesnych graczy w jest obecnie 3 razy wyższa.

Forza Horizon 5 to jeden z najbardziej wyczekiwanych blockbusterów tego sezonu, a także najnowsza gra PlayGround Game, która zdobywa uznanie krytyków. Za sukcesem stoi nie tylko znana marka, ale też przepiękna grafika, która w pełni wykorzystuje możliwości Xbox Series X, i przystępna formuła gry, w której odnajdą się również casualowi gracze. No i można w nią grać w chmurze na telefonach i tabletach, jeśli jesteśmy subskrybentami Xbox Game Pass.

Forza Horizon 5 podniosła poprzeczkę deweloperów z Xbox Game Studios naprawdę wysoko. W końcu jest to jeden z tytułów, które mają być wizytówką dla Xbox Series X, konsoli nowej generacji, która właściwie się zaczyna. Kolejnym takim tytułem ma być Halo Infinite, który zostanie wydany za niecały miesiąc (8 grudnia). Kto wie, może uda mu się pobić obecny rekord.