Firefox z poprawkami w wersji 107.0.1

Firefox z poprawkami w wersji 107.0.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/29/2022, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1089

Mozilla Firefox otrzymał dziś aktualizację z poprawkami w ramach wersji 107. Co ciekawe, lista zmian jest dla niej dłuższa niż w przypadku podstawowego wydania 107.0 z 15 listopada. Poprawki dotyczą m.in. zawieszania się na Windows 11 22H2, niezawodności stron podczas blokowania reklam i zarządzania kolorami.

Lista poprawek w Firefox 107.0.1

  • Rozwiązano problem z niezawodnością dostępu do niektórych stron w trybie przeglądania prywatnego lub z włączoną ścisłą wzmocnioną ochroną przed śledzeniem w związku z blokerami reklam.
  • Rozwiązano problem z zarządzaniem kolorami, które było niedostępne dla niektórych użytkowników.
  • Rozwiązano problem z nakładającym się na siebie tekstem w menu Ustawienia w niektórych językach.
  • Rozwiązano problem z niezgodnością z nową funkcją sugerowanych działań w Windows 11 22H2. W rezultacie dochodziło do zawieszania się podczas kopiowania linków z numerami telefonu.
  • Rozwiązano problem z UI DevTools, który nie był dostępny, gdy wyświetlane było okienko z alertem.

Firefox 107.0 wyszedł 15 listopada i zawierał tylko dwie nowości: poprawę wydajności, gdy edytor IME i Microsoft Defender pobierają adres URL dokumentu na Windows 11 22H2, oraz profilowanie mocy — wizualizację danych o wydajności zarejestrowanych z przeglądarek internetowych — obsługiwane teraz również w systemach Linux i macOS z procesorami Intel (obok Windows 11 i Apple Silicon).