Filtry wideo już ogólnodostępne w Teams. Jak to włączyć?

Filtry wideo już ogólnodostępne w Teams. Jak to włączyć?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/14/2023, 12:08 PM

Liczba odsłon: 1091

Filtry wideo to funkcjonalność Microsoft Teams, która pozwala uczestnikom spotkań rozszerzyć ich strumienie wideo o efekty wizualne, takie jak ramki i style. Pod koniec stycznia Microsoft zaczął je udostępniać w publicznej wersji zapoznawczej, a od wczoraj są już ogólnodostępne.

Wielu z nas chce być zaangażowanym w kontaktach ze współpracownikami oraz w pełni obecnym na spotkaniach. Ze względu na napięty harmonogram nie zawsze jednak mamy czas, aby się przygotować i dać z siebie wszystko. Microsoft Teams wspomaga użytkowników poprzez funkcje AI, które pozwalają wygładzić wygląd strumienia wideo i dodać tła. Teraz idziemy o krok dalej — z filtrami wideo, dzięki którym możesz usunąć niechciane elementy rozpraszające uwagę i lepiej wyrazić siebie, wprowadzając swoją osobowość na każde spotkanie. Filtry umożliwiają uczestnikom spotkań Teams rozszerzanie strumienia wideo o efekty wizualne, od animowanych ramek, po style zmieniające odcień wideo. Możesz zastosować te filtry nawet przed dołączeniem do spotkania, w poczekalni.
— Alexis Johnston, Microsoft

Filtry wideo pomagają użytkownikom Teams wyrażać swoją osobowość na spotkaniach, wprowadzać nieco radości podczas godzin pracy i zmniejszać/rozpuszczać stres. Przykładowo podczas dyskusji o wysokim priorytecie lider może wybrać filtr, który trochę rozładuje napiętą atmosferę. Użytkownicy mogą włączać filtry wideo zarówno na ekranie dołączania do spotkania, jak i już podczas trwającego spotkania. Przed dołączeniem użytkownicy zobaczą opcje filtrów pod okienkiem podglądu obrazu, jeśli włączona jest kamera.

Funkcjonalność została stworzona z myślą o prywatności i zgodności, dlatego Microsoft Teams upewnia się, że administratorzy mają kontrolę nad włączeniem/wyłączeniem dostępności filtrów wideo w swojej dzierżawie oraz nie mogą preinstalować aplikacji Custom Filters, która wymaga wyraźnej zgody użytkownika. Ponadto przed użyciem filtrów użytkownik musi wyrazić zgodę na dostęp aplikacji do strumienia wideo. Użytkownik może też usunąć filtry, odinstalowując aplikację Custom Filters.