Dziś ostatni dzień wsparcia dla Windows 10 21H2

Dziś ostatni dzień wsparcia dla Windows 10 21H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/13/2023, 9:30 PM

Liczba odsłon: 1227

Kolejna wersja systemu Windows 10 przechodzi do historii. Wsparcie Windowsa 10 w wersji November 2021 Update (21H2) w większości edycji kończy się dzisiaj. Po otrzymaniu pożegnalnej aktualizacji w ramach czerwcowego Patch Tuesday wersja ta nie będzie już dostawać poprawek funkcji ani bezpieczeństwa.

O sytuacji przedostatniej wersji Dziesiątki czytamy na portalu Microsoft Learn:

Dzisiaj, 13 czerwca 2023 roku edycje Home, Pro, Pro Education i Pro for Workstations systemu Windows 10, wersja 21H2 dotarły do końca obsługi. Aktualizacja zabezpieczeń z czerwca 2023 — wydana 13 czerwca 2023 — jest ostatnią aktualizacją dostępną dla tych wersji. Urządzenia z tymi wersjami nie będą dłużej otrzymywały miesięcznych aktualizacji poglądowych [preview updates] ani zabezpieczeń [security updates] z ochroną przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

— Microsoft

Microsoft dodaje, że Windows Update automatycznie zainicjuje aktualizację funkcji na urządzeniach konsumenckich i niezarządzanych urządzeniach firmowych z Windows 10 21H2. Pomoże to w utrzymaniu bezpieczeństwa systemu i umożliwi dalsze pobieranie miesięcznych aktualizacji.

Dzisiejszy koniec wsparcia nie dotyczy edycji Enterprise ani Education, które mają zapewnione przedłużone wsparcie do 11 czerwca 2024 roku. Pozostali użytkownicy, jeśli chcą zachować ochronę i wsparcie techniczne, muszą przejść do Windows 10 22H2 — na chwilę obecną już jedynej wspieranej wersji Dziesiątki, której cykl życia potrwa do 14 października 2025 roku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatnia wydana wersja Windows 10. Oczywiście nadal możliwy i zalecany jest upgrade do Windows 11.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/release-health/windows-message-center

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia