Drobne poprawki w Windows 10 19H1 w Fast Ring (kompilacja 18312.1007)

Drobne poprawki w Windows 10 19H1 w Fast Ring (kompilacja 18312.1007)

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/16/2019, 9:05 AM

Liczba odsłon: 2107

Insiderzy do aktualizacji! Microsoft udostępnił właśnie nową kompilację testową systemu Windows 10 w ramach Szybkiego kręgu aktualizacji. Jest to kolejna rewizja o numerze 18312.1007, która nie wprowadza niczego spektakularnego i skupia się jedynie na niezbędnych poprawkach. Lista zmian jest krótka i obejmuje:

  • Zlikwidowano błąd, powodujący zablokowanie pamięci USB przez Eksplorator plików, gdy próbowaliśmy ją bezpiecznie usunąć.
  • Rozwiązano problem z powtarzającymi się błędami GSOD, powodowanymi przez plik bindflt.sys.
  • Usunięto problem występujący przy próbie zmiany hasła. Mogło to skutkować zawieszeniem logowania dla użytkowników Active Directory.

Co ciekawe, najwidoczniej nie usunięto problemu z działaniem aplikacji f.lux i Night Light, o którego naprawieniu informowała Dona Sarkar, lub po prostu lista zmian z jakiegoś powodu tego nie uwzględnia. Jak widać, wymienione zmiany są drobne, ale to nic zaskakującego, bo jest to wszak zmiana na poziomie rewizji.

Więcej zmian pojawi się w następnej dużej aktualizacji 18313. Zastosowanie nowego schematu nazwy kompilacji może sugerować, że jest ona na pewien sposób przełomowa, o czym wspominaliśmy w ostatnim odcinku To był tydzień z Microsoft. Pełną, aktualną listę kompilacji Windows 10 znajdziecie oczywiście na CentrumXP.