Dotykowy Office już niedługo na Windows 8

Dotykowy Office już niedługo na Windows 8

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 4/4/2014, 3:58 PM

Liczba odsłon: 4128

Po udanej lokalizacji Office'a na iPady Microsoft poszedł za ciosem i na konferencji BUILD zaprezentował dotykowy Office na urządzenia z Windowsem. Word, PowerPoint i Excel zostaną przeniesione do nowego środowiska.

Microsoft nie ukrywa, że to dopiero wczesna wersja pakietu, a co za tym idzie, nieprędko doczekamy się finalnych kompilacji. Dotykowy Office będzie działał również na Windows Phone. To dowodzi, że pakiet biurowy trafi na urządzenia o różnych wymiarach i architekturach. Wiele wskazuje na to, że Office obejmie program "Universal Windows" i jako jedna tylko aplikacja zadziała na wszystkich systemach z rodziny Windows. Ten sposób prezentacji nie dziwi - tegoroczny BUILD w San Francisco skupiony jest w dużej mierze na wieloplatformowości produktów Microsoftu.

Dotykowy Office

Prezentacja ukazała jedynie działanie PowerPointa, tym samym pozostawiając interfejs Worda czy Excela naszej wyobraźni. Spodziewamy się jednak, że ostatecznie będą one zbliżone do wersji na iOS. Jak długo przyjdzie czekać na dotykowy Office? Na razie Microsoft wydaje się być skupiony raczej na produktach Apple'a, z resztą trudno mu się dziwić - Office for iPad pobrało już 12 milionów użytkowników!

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia