Cyfrowi asystenci wkraczają na ekran blokady w Windows 10 19H2

Cyfrowi asystenci wkraczają na ekran blokady w Windows 10 19H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/15/2019, 7:55 PM

Liczba odsłon: 3071

Dokładnie dwa tygodnie temu w programie Windows Insider debiutowała gałąź 19H2. Dla kompilacji 18362.10000 nie odnotowano żadnych nowości dla użytkowników. W dzisiejszej aktualizacji, zmieniającej numer builda na 18362.10005, już ich kilka można odnotować, choć znów przeciętnego użytkownika mogą one mało interesować... Z wyjątkiem jednej, dotyczącej cyfrowych asystentów. Tak to zwykle wygląda na początku rozwoju danej gałęzi.

Co nowego w kompilacji 18362.10005 (19H2) dla PC?

  • Wszystkie poprawki zawarte w aktualizacji KB4507453 dla May 2019 Update.
  • Kontenery Windows wymagają dopasowania hosta i wersji kontenera. Wprowadza to ograniczenia, na skutek których kontenery Windows nie mogą wspierać scenariuszów z kontenerami w mieszanych wersjach. Aktualizacja ta zawiera 5 związanych z tym poprawek, w tym pozwalających hostowi uruchamiać kontenery niskiego poziomu na wyższym poziomie dla izolacji procesu (Argon).
  • Poprawka pozwalająca producentom OEM zmniejszyć latencję przy rysowaniu/pisaniu odręcznym w oparciu o możliwości sprzętowe ich urządzeń. Pozwala to odejść od ustawień latencji wybranych dla typowej konfiguracji sprzętowej przez system operacyjny.
  • Funkcja Key-rolling lub Key-rotation pozwala bezpiecznie odzyskiwać hasła przywracania na urządzeniach AAD zarządzanych przez MDM zarówno na żądanie poprzez narzędzia in-tune/MDM, jak też za każdym razem, gdy hasło przywracania jest używane do odblokowania dysku chronionego BitLockerem. Funkcja ta pozwala zapobiec przypadkowym ujawnieniom hasła w trakcie ręcznego odblokowywania dysku przez użytkownika.
  • Zmiana pozwalająca aktywować głosowo cyfrowych asystentów od zewnętrznych dostawców na ekranie blokady.

Reklama

Microsoft przypomina, że powyższe zmiany i poprawki są domyślnie wyłączone dla tej kompilacji. Jak zostało wcześniej wspomniane, Microsoft może dostarczać funkcjonalności jako domyślnie wyłączone i włączać je niezależnie od aktualizacji pobranych na komputery Insiderów.