Coraz bliżej święta. Brzydki sweter Windows powraca!

Coraz bliżej święta. Brzydki sweter Windows powraca!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/22/2021, 7:04 PM

Liczba odsłon: 2609

Tak brzydki, że aż piękny! Pod koniec 2020 roku serca fanów starych produktów Microsoftu, pikselozy i świątecznych swetrów podbił Windows Ugly Sweater — wyjątkowy sweterek z logo i atrybutami Windows 95, Windows XP lub MS Paint. Mocno limitowana kolekcja była dostępna w Xbox Gear Shop tylko przez krótki czas. Wszystko wskazuje na to, że akcja powtórzy się również w tym roku!

Święta już coraz bliżej, dlatego warto zajrzeć na dno szafy i być może odświeżyć "świąteczny" sweter, który nosimy tylko parę dni w roku — albo i dłużej, jeśli ktoś chce poczuć magię świąt nieco wcześniej albo świętować nieco dłużej. Renifery, Mikołaje, muchomorki, elfy, choinki i inne oklepane motywy na pewno pozwolą wczuć się w klimat, ale do granicy kiczu jeszcze daleka droga! Prawdziwym jej królem został w zeszłym roku słynny "Brzydki sweter Windows", dostępny wówczas w 3 wariantach: Windows 95 Ugly Sweater, Windows XP Ugly Sweater i MS Paint Ugly Sweater.

Windows Ugly Sweater

Utrzymane w estetyce kampu i ironii swetry zyskały rozgłos na całym świecie i zrobiły Microsoftowi świetną reklamę. Wpłynęły też na postrzeganie marki od tej bardziej zabawnej strony, pokazując, że gigant z Redmond ma do siebie dystans i potrafi się bawić. Kolekcja była dostępna krótko i raczej w niskich nakładach. To akurat dość zrozumiałe. W końcu konsumenci szaleją za wszelkiego typu "edycjami limitowanymi". 20 dolarów ze sprzedaży każdego egzemplarza Microsoft darował dla programu Girls Who Code. Był to fajny sposób na wspieranie ważnej inicjatywy i wygląda na to, że powtórzy się i w tym roku.

Na oficjalnym kanale Windows na Twitterze ukazał się dziś śmieszny zwiastun, w którym Microsoft obiecuje wytrząsnąć coś ze swetr... z rękawa, co podobno zwali nas z nóg. Konkretów mamy oczekiwać we wtorek, 30 listopada o godzinie 8:00 ET (14:00 czasu polskiego). Teaser został okraszony świąteczną animacją w stylu pixel art, która ukazuje emoji rodem z Windows 95. Już nie możemy się doczekać! 😉

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia