ChatGPT wkrótce jako usługa Azure

ChatGPT wkrótce jako usługa Azure

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/17/2023, 11:23 AM

Liczba odsłon: 1226

W ostatnich tygodniach ChatGPT zyskał rozgłos w mainstreamowych mediach, a możliwości i potencjalne scenariusze użycia modelu językowego GPT-3 zaskoczyły tak konsumentów, jak i klientów biznesowych. Już wkrótce ChatGPT dołączy do grona usług Azure — jako część ogólnodostępnej od wczoraj Azure OpenAI Service.

Od niedawna wiadomo, że OpenAI zamierza zmonetyzować swój najpopularniejszy ostatnio produkt — ChatGPT. W wersji premium będzie on nosił nazwę ChatGPT Professional. Technologia będzie też dostępna komercyjnie jako usługa Azure.

Duże modele językowe szybko stają się dla ludzi kluczową platformą do innowacji, aplikowania AI do rozwiązywania dużych problemów i wyobrażania sobie tego, co możliwe. Dziś jesteśmy podekscytowani, ogłaszając ogólną dostępność Azure OpenAI Service w ramach ciągłego zobowiązania Microsoftu do demokratyzowania AI oraz stałego partnerstwa z OpenAI.

Dzięki ogólnodostępnemu Azure OpenAI Service więcej firm może aplikować o dostęp do najbardziej zaawansowanych modeli AI na świecie — w tym GPT-3.5, Codex i DALL•E 2 — wspieranych przez zaufane funkcje klasy korporacyjnej i infrastrukturę zoptymalizowaną pod kątem sztucznej inteligencji Microsoft Azure, aby tworzyć najnowocześniejsze aplikacje. Już wkrótce klienci będą też mogli uzyskać dostęp do ChatGPT — dopracowanej wersji GPT-3.5, która została przeszkolona i uruchamia wnioskowanie w infrastrukturze Azure AI — za pośrednictwem Azure OpenAI Service.

— Eric Boyd, CVP AI Platform w Microsoft Azure

Azure OpenAI Service

Azure OpenAI Service debiutowała w listopadzie 2021 roku, dając klientom możliwość skorzystania z mocy dużych, generatywnych modeli AI w infrastrukturze Azure. W międzyczasie wydarzyło się sporo, a jednym z kamieni milowych było uruchomienie i przejście w ogólną dostępność usługi GitHub Copilot. W tym miesiącu usługa Azure również stała się ogólnodostępna.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia