Boty od Microsoft: nowy Sklep dla użytkowników i integracja z Facebookiem

Boty od Microsoft: nowy Sklep dla użytkowników i integracja z Facebookiem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/4/2016, 4:10 PM

Liczba odsłon: 2325

Nikt nie spodziewał się, że podczas minionego BUILD 2016 tak dużą rolę odegrają boty. Zintegrowane ze Skype, witrynami internetowymi, portalami społecznościowymi i chmurą, potrafią przyjąć zamówienie, porozmawiać z użytkownikiem czy wykonać inne zadanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Microsoft przedstawił platformę Bot Framework, która dostarcza niezbędnych narzędzi do stworzenia własnego bota i powiązania go z odpowiednimi interfejsami. Jak się okazuje, możliwości platformy znów się poszerzają.

Na początek parę interesujących faktów. Od prezentacji platformy miesiąc temu zarejestrowało się ponad 20 000 deweloperów, by zacząć swoją przygodę z botami. Microsoft nie kryje zadowolenia: "cieszymy się z początkowej reakcji społeczności deweloperskiej wobec potencjału Bot Framework i doceniamy, jak wiele pojawiło się sugestii rozszerzenia i fragmentów kodu, związanych z pakietami Bot Builder SDK, dostępnymi w GitHub" - pisze Microsoft.

Microsoft Bot Framework otrzymał dziś aktualizację, na którą składają się następujące nowości:

  • The Bot Directory - publiczny katalog botów zarejestrowanych w Bot Framework - jest teraz otwarty dla deweloperów, którzy mogą w nim publikować i recenzować swoje boty. Serwis sam w sobie nie jest jeszcze ogólnodostępny, ale kiedy zostanie otwarty, użytkownicy będą mogli odkrywać, wypróbowywać i dołączać boty do swoich ulubionych komunikatorów.
  • Począwszy od dziś, wśród wspomnianych komunikatorów znajdziemy Facebook Messenger. Dzięki temu wsparciu boty mogą korzystać z kanału, wiadomości tekstowych, obrazów, kart i przycisku Facebooka. Inne dostępne doświadczenia komunikacyjne to m.in. Skype, Slack, Office 365, SMS, e-mail, Telegram czy GroupMe.

"Dzięki Microsoft Bot Framework twój bot jest wszędzie tam, gdzie rozmawiają twoi użytkownicy. Dziękujemy za świetny feedback z ostatnich miesięcy. Idziemy do przodu i zamierzamy dostarczyć kolejnych aktualizacji w najbliższej przyszłości" - zapowiada Microsoft.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia