Bogaty podgląd miniatur w Windows 11 (build 25921 w Canary Channel)

Bogaty podgląd miniatur w Windows 11 (build 25921 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/4/2023, 9:00 PM

Liczba odsłon: 863

Windows 11 Insider Preview otrzymał dzisiaj aktualizację do kompilacji 25921 w kanale Canary. Główne nowości to obsługa tła pulpitu HDR, bogaty podgląd miniatur plików w chmurze w menu Start, możliwość odinstalowania Cortany, zmiany w Microsoft Teams – Free, etykiety pulpitów wirtualnych i nie tylko.

Windows 11: nowości w kompilacji 25921 w Canary Channel

Obsługa tła ekranu HDR

Możesz teraz ustawiać pliki .JXR jako tło pulpitu. Jeśli masz ekran HDR, będą one renderowane w pełnym HDR. Jeśli korzystasz z wielu monitorów, tło będzie wyświetlane w formacie HDR lub SDR w zależności od możliwości monitora.

Bogaty podgląd miniatur plików w chmurze w menu Start

Osoby zalogowane w Windows 11 Pro lub Windows 11 Enterprise na koncie AAD (wkrótce Microsoft Entra ID) zobaczą bogatszy podgląd po najechaniu kursorem na pliki, takie jak dokumenty Word, w sekcji Polecane w menu Start. W tym wstępnym wydaniu miniatury nie będą dostępne dla wszystkich plików. W przyszłej aktualizacji doświadczenie zostanie rozszerzone na więcej plików oraz na użytkowników konta Microsoft (MSA). Dodatkowo po kliknięciu prawym przyciskiem rekomendacji pliku w chmurze pojawia się nowa opcja szybkiego udostępnienia tego pliku.

Bogatszy podgląd pliku w menu Start

Osoby zalogowane na lokalnym koncie użytkownika lub MSA zobaczą innego rodzaju podgląd po najechaniu na plik (w chmurze albo lokalny) w sekcji Polecane:

Bogatszy podgląd pliku w menu Start

W przypadku plików, które nie mają sformatowanych podglądów miniatur, nie powinien wyświetlać się obszaru podglądu, niemniej jednak obecnie jest on wyświetlany i wygląda tak:

Bogatszy podgląd pliku w menu Start

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

Pasek zadań i zasobnik systemowy

  • Od czasu builda 23481 Microsoft Teams (free) jest przypięty do paska zadań Windows 11. Zmiana ta jest nadal rozpowszechniana, więc nie wszyscy Insiderzy zobaczą ją od razu. Insiderzy, którzy klikną ikonę, aby otworzyć Teams, odkryją minidoświadczenie komunikacji, umożliwiające czat, rozmowę albo spotkanie z ludźmi za pomocą jednego czy dwóch kliknięć. Kompaktowy rozmiar tego okna pozwala umieścić je w dowolnym miejscu na pulpicie i śledzić rozmowy, wykonując inne czynności w innych oknach aplikacji. Microsoft zapowiedział też zbliżającą się integrację aplikacji Łącze z telefonem z Teams (free).
  • Teams (free)

Widok zadań i pulpity

  • Podczas nawigowania między pulpitami w widoku zadań (WIN + CTRL + strzałki w lewo lub w prawo) zostaną wyświetlone etykiety. Nowe animacje będą również wyświetlane podczas zmiany pulpitu za pomocą gestów gładzika, gestów dotykowych, skrótów klawiszowych i kliknięcia wysuwanego widoku zadań.
  • Windows 11 - etykiety pulpitów wirtualnych

Sieci

  • Nowa asynchroniczna funkcja obsługi błędów w usłudze klienta DHCP pozwoli na szybszy czas odpowiedzi w przypadku niektórych uruchomień polecenia ipconfig /renew w wierszu poleceń systemu Windows. Ulepszenia będą się różnić w zależności od warunków systemowych i sieciowych, ale idealne przypadki poprawią się z ~4,1 sekundy do ~0,1 sekundy na przebieg.

Znane problemy

  • Po aktualizacji do tego builda urządzenia z mobilną łącznością szerokopasmową mogą nie być w stanie połączyć się z siecią bezprzewodową z powodu problemu, w wyniku którego konfiguracja APN może zostać utracona podczas aktualizacji. Możesz albo dodać konfigurację APN ręcznie, albo wstrzymać się z tą kompilacją, ponieważ problem zostanie najpewniej rozwiązany w następnej aktualizacji.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/08/04/announcing-windows-11-insider-preview-build-25921/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia