Bogatsze animacje w aplikacjach dzięki Windows Community Toolkit v5.1

Bogatsze animacje w aplikacjach dzięki Windows Community Toolkit v5.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/14/2019, 6:52 PM

Liczba odsłon: 1015

Windows Community Toolkit (dawniej jako UWP Community Toolkit, nie mylić z Windows Template Studio) to powstały w 2016 roku projekt wspomagający deweloperów w tworzeniu aplikacji UWP i oferujący wiele funkcji pomocniczych, które upraszczają lub demonstrują typowe praktyki deweloperskie. Najnowsza aktualizacja do wersji 5.1 wprowadza nowości powstałe we współpracy ze społecznością. To wsparcie dla bogatych animacji, kontrola nad wyborem urządzeń zdalnych i kontrolka przycinania obrazów.

Wsparcie dla wysokiej jakości animacji dzięki Lottie-Windows

Nowa biblioteka Lottie-Windows zapewnia wsparcie dla wysokiej jakości animacji w Windows 10 1809 dzięki użyciu API o nazwie Windows.UI.Composition. Biblioteka ta renderuje animacje Adobe AfterEffects natywnie wewnątrz aplikacji. Pozwala też użyć plików JSON Bodymovin lub zoptymalizować wygenerowane w kodzie klasy do odtwarzania w aplikacjach Windows. Jest to następca projektu społecznościowego LottieUWP. Animacje można przetestować w nowej aplikacji Lottie Viewer do pobrania z Microsoft Store. Dostępna jest również dokumentacja.

Lottie-Windows

Remote Device Picker

Remote Device Picker pozwala użytkownikowi wybrać urządzenie - dostępne zbliżeniowo lub poprzez chmurę - z okna dialogowego. Aplikacja może użyć tych informacji, aby wykonać różne scenariusze, takie jak otwarcie i komunikacja z aplikacją na tym urządzeniu. Jest to możliwe dzięki Project Rome, czyli SDK, dzięki któremu deweloperzy mogą projektować aplikacje, stawiając w centrum nie platformę czy urządzenie (z Androidem, Windows i iOS), a użytkownika. Z dokumentacją Remote Device Picker możecie zapoznać się tutaj.

Remote Device Picker - Windows

Image Cropper

Image Cropper to kontrolka pozwalająca dodać łatwą funkcjonalność przycinania obrazów do aplikacji. Nada się idealnie np. do edycji zdjęcia profilowego przez użytkownika czy aplikacji pozwalającej już w inny sposób pracować z grafiką. Dokumentację znajdziecie tutaj.

Image Cropper - Windows

Oprócz tych trzech nowości aktualizacja wprowadza poprawki z zakresu dostępności - nawigacji za pomocą klawiatury, wysokiego kontrastu i czytelności kontrolek w kontekście Narratora. Ze wszystkimi funkcjonalnościami toolkitu można się zapoznać w przyjaznej aplikacji Windows Community Toolkit Sample App.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia