Blu-ray dla Xboksa 360 już w maju?!

Blu-ray dla Xboksa 360 już w maju?!

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 2/21/2008, 8:22 PM

Liczba odsłon: 2741

Kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, iż firma Toshiba ostatecznie porzuca format HD DVD. To właśnie w napędy tej marki doposażyć można było konsole Xbox 360 produkowane przez Microsoft, który uważa, iż takie posunięcie japońskiego koncernu nie wpłynie negatywnie na sprzedaż konsoli, gdyż były one komponentami opcjonalnymi, które nigdy nie były wbudowany w Xboksie 360.

Dzisiaj z kolei pojawiły się pogłoski, iż już w maju tego roku na rynku pojawią się opcjonalne napędy Blu-ray, które mogłyby zastąpić porzucone przez Toshibe HD DVD. W zaistniałej sytuacji warto przytoczyć słowa Petera More`a – odpowiedzialnego w Microsofcie za dział rozrywki interaktywnej – sprzed dwóch lat. Powiedział on wtedy, iż nie powiedziane jest który z formatów – HD DVD czy Blu-ray – będzie cieszył się na rynku większym powodzeniem, ale z racji tego, że Microsoft zdecydował się na zastosowanie napędu zewnętrznego to firma będzie się mogła w łatwy sposób dostosować do aktualnych trendów rynkowych.

Pomimo, iż na chwilę obecną wieść o wprowadzeniu na rynek już w maju napędów Blu-ray dla Xboksa 360 jest tylko plotką, to wydaje się ona całkiem prawdopodobna.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia