Biznesowy OneDrive startuje za miesiąc

Biznesowy OneDrive startuje za miesiąc

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/4/2014, 12:18 AM

Liczba odsłon: 2883

Niedawno pisaliśmy o nowej odsłonie serwisu SkyDrive Pro - teraz pod nazwą OneDrive dla Firm. Chmura Microsoftu będzie wkrótce dostępna również dla tych klientów biznesowych, którzy nie subskrybują usługi Office 365.

W ostatnim poście na blogu Onedrive Microsoft ogłosił, że samodzielna aplikacja Office dla Firm zostanie udostępniona 1 kwietnia. Użytkownicy otrzymają na starcie 25 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze z możliwością odpłatnego jej powiększenia. Jak donosi blog: "Wraz z nową ofertą firmy wszystkich typów mogą zacząć pracę z w pełni wyposażonym, intuicyjnym systemem synchronizacji plików oraz usługą współdzielenia, dołączonymi do Office Online. Pracownicy mogą współpracować nad dokumentami Office w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę lub za pomocą desktopowych aplikacji Office." Do górnego panelu folderu osobistego zostały dodane przyciski wysyłania pliku, synchronizacji i edycji dokumentu. Ulepszono również system wyszukiwania plików w OneDrive. Podobnie wiele zmian zaszło w standardowej edycji OneDrive.

OneDrive

Microsoft zaoferował obniżkę cen na OneDrive for Business od kwietnia do września. Jeden plan zakłada 2,50 dolara za miesięczną licencję na jednego użytkownika - dla wszystkich typów licencji i programów. Inną opcją jest 1,50 dolara od stanowiska, jeżeli firma posiada Office na licencji Software Assurance lub subskrybuje usługę Office 365 Pro Plus z licencją Enterprise i na umowie MPSA (Microsoft Products and Services Agreement).

Dotychczasowi użytkownicy SkyDrive Pro nie muszą pobierać aplikacji od nowa - aktualizacje do OneDrive nastąpią automatycznie. Jak widać, przejście ze SkyDrive do OneDrive to nie tylko kwestia terminologii. Nawet jeśli cała akcja została zainicjowana przez spór o znak towarowy, Microsoft wykorzystał zamieszanie do odświeżenia serwisu, a wraz z nazwą zmieniła się także sama aplikacja.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia