Bing zwiększa swój udział w ciągu roku o 51%

Bing zwiększa swój udział w ciągu roku o 51%

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 8/26/2010, 6:21 PM

Liczba odsłon: 4435

Z badań rynku wyszukiwarek internetowych przeprowadzonych przez firmę Nielsen wynika, iż popularność Binga nieustannie rośnie. Dokładnie rok po swoim debiucie wyszukiwarka odnotowała 51-procentowy wzrost swojego udziału na rynku w USA.

Wyszukiwarka Bing zajęła miejsce wysłużonego Live Search na początku czerwca ur. Od tego momentu minęło już prawie 15 miesięcy, a Microsoftowi wystarczył jedynie rok, aby odnotować tak duży wzrost swojego udziału wśród wyszukiwarek internetowych. Sukces jest tym bardziej duży, że jedynie Bing osiągnął tak znaczący przyrost w porównaniu do roku poprzedniego. Dla porównania poza Microsoftem wzrost osiągnął jedynie Ask – Google, Yahoo! i AOL odnotowali spadek udziałów. I chociaż Bing jest jeszcze daleko w tyle za koncernem z Mountain View to na chwilę obecną jest już naprawdę poważnym graczem na rynku internetowym.

Warto mieć jednak na uwadze fakt fuzji Microsoftu i Yahoo!, który niedawno został sfinalizowany i który nie został objęty w raporcie Nielsena. W jego ramach Bing powinien zwiększyć liczbę swoich użytkowników o 159 mln, dwukrotnie zwiększając tym samym swój ogólny udział w rynku wyszukiwarek internetowych.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia