Bing pomoże zrealizować postanowienia noworoczne

Bing pomoże zrealizować postanowienia noworoczne

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/4/2017, 8:19 PM

Liczba odsłon: 2113

Microsoft wprowadził dziś szereg nowych doświadczeń wyszukiwania w Bing. W inteligentny sposób zapewniają one szybki dostęp do wyników wyszukiwania powiązanych ze zdrowiem, ćwiczeniami i dietą. Funkcjonalności jak zwykle zadebiutowały w anglojęzycznej wersji wyszukiwarki i nie dotarły jeszcze do Polski. Rzućmy jednak okiem, by już teraz sprawdzić, co nowego potrafi Bing.

Nowy rok to czas postanowień, które najczęściej ogniskują się wokół zdrowia. Bing wspomaga wyszukiwania w tym zakresie, oferując gotowe do wyświetlenia wyniki wraz z możliwością dokładnego filtrowania. Przykładowo, gdy wpiszemy 'ćwieczenia' albo 'treningi', uruchomi się specjalny panel z filmami instruktażowymi i opcjami filtracji - według typów ćwiczeń, trudności, partii mięśni, celu i ewentualnych przyrządów. Wyniki można sprecyzować jeszcze bardziej, np. wyszukując hasło 'ćwiczenia jogi'. Nad standardowymi wynikami wyszukiwania znów pojawi się panel zawierający wyłącznie ćwiczenia jogiczne. Można też od razu wyszukać konkretną pozycję jogi, by zobaczyć jej film instruktarzowy i wyświetlić wszelkie niezbędne informacje.

Kolejna nowość odnosi się do żywienia - zwłaszcza tego zdrowego. Gdy wpiszemy np. 'niskotłuszczowy chleb bananowy', w panelu nad standardowymi wynikami wyświetlą się najpopularniejsze przepisy na to danie. Dodatkowe adnotacje zawierają szacowany czas przygotowania i średnią ocenę użytkowników. Być może zechcemy też uzupełnić składniki odżywcze, takie jak białka, tłuszcze, węglowodany, mikro i makroskładniki czy witaminy. Szukając 'pokarmów bogatych w żelazo' znajdziemy gotową listę takich produktów. Możemy też zapomnieć o tabelach kalorycznych i żmudnych poszukiwaniach wartości energetycznej wybranego produktu. Po wpisaniu 'Kalorie w kubku kuskusu' lub 'kalorie quinoa' otrzymamy dokładną wartość kaloryczną, po czym wynik możemy sprecyzować, zmieniając typ produktu (np. surowy, ugotowany) i jego masę (kubek, 100 g etc.). Na ostatnich zrzutach ekranu zaprezentowano podobną funkcjonalność w mobilnej aplikacji Bing.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, nowe funkcje nie działają jeszcze w polskiej przeglądarce Bing. Liczymy, że szybko się to zmieni.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia