Bing ma już 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie

Bing ma już 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/9/2023, 4:00 PM

Liczba odsłon: 1550

Niedawno minął miesiąc, odkąd Microsoft wypuścił wersję zapoznawczą nowego Bing opartą na AI oraz jego integrację z Edge. Był to okres, w którym firma zbierała feedback w celu dalszego ulepszania tej przełomowej usługi. Teraz pora na podsumowanie! Poniżej zamieszczamy post Yusufa Mehdiego, CVP działu Modern Life, Search, and Devices w Microsoft.

Trudno uwierzyć, że to już ponad miesiąc, odkąd wydaliśmy na świat nowe, napędzane przez AI Bing i Edge jako wasz pilot towarzyszący w sieci. W tym czasie słuchaliśmy waszego feedbacku, wiele się nauczyliśmy i dostarczyliśmy pewną liczbę ulepszeń. Jesteśmy zachwyceni pozytywnym cyklem opinii i iteracji, który napędza silne ulepszenia i użycie Bing.

Chcieliśmy przekazać trochę na temat tego, czego się nauczyliśmy o użyciu Bing, a także wczesne statystyki, które pomagają kształtować przyszły rozwój produktu.

Z przyjemnością ogłaszamy, że po wielu latach stabilnego progresu i odrobinie przyspieszenia od miliona+ użytkowników nowego Bing w wersji zapoznawczej przekroczyliśmy 100 milionów aktywnych użytkowników Bing dziennie. To zaskakująco znacząca liczba i jesteśmy w pełni świadomi, że pozostajemy małym graczem z jednocyfrowym udziałem. To powiedziawszy, dobrze jest być w tym tańcu!

Spośród milionów aktywnych użytkowników podglądowego nowego Bing świetnie jest widzieć, że blisko 1/3 jest nowa w Bing. Atrakcyjność nowego Bing postrzegamy jako potwierdzenie naszego poglądu, że wyszukiwanie wymaga ponownego wynalezienia, oraz unikalnej propozycji wartości, jaką jest połączenie Wyszukiwania + Odpowiedzi + Czatu + Tworzenia w jednym doświadczeniu.

Po drugie, nie tylko widzimy wzrost liczby nowych użytkowników, ale też rosnące zaangażowanie, jako że więcej użytkowników przeprowadza więcej wyszukań dziennie.

Dwa czynniki napędzają testy i użytkowanie. Jeden to Microsoft Edge, którego użycie ciągle rośnie, tak jak przez ostatnie 7 kwartałów, opierając się na jakości naszej przeglądarki. Spodziewamy się, że nowe możliwości, takie jak wyszukiwanie i tworzenie w Bing na pasku bocznym Edge, przyspieszy dalszy wzrost.

Drugi czynnik napędzają testy i użytkowanie to nasz główny ranking wyszukiwania w sieci dokonał kilku znaczących skoków w trafności dzięki wprowadzeniu modelu Prometheus, dzięki czemu jakość wyszukiwania Bing jest najwyższa w historii.

Podczas gdy więcej ludzi używa nowego Bing i Edge, widzimy testy i adaptację nowych możliwości, które dowodzą wartości zintegrowanego doświadczenia Wyszukiwania + Czatu. Mniej więcej 1/3 dziennych użytkowników wersji zapoznawczej używa Bing codziennie. Obserwujemy średnio 3 czaty na sesję z ponad 45 milionami czatów od uruchomienia wersji zapoznawczej. I 15% sesji Czatu to ludzie, którzy używają Bing do generowania nowej zawartości, co demonstruje, że rozciągamy wyszukiwanie na kreatywność.

Mamy też przyjemność obserwować, że nowy Bing zaczyna być używany na telefonach komórkowych w związku z wydaniem naszej nowej aplikacji mobilnej Bing. Na małym ekranie Odpowiedzi i Czat — teraz z wprowadzaniem głosowym — są znacznie bardziej pomocne i doprowadziły do 6-krotnego wzrostu dziennej liczby aktywnych użytkowników w porównaniu z poziomami sprzed premiery.

To było niesamowite 30 dni i nasz zespół jest naładowany energią, aby w dalszym ciągu iterować i usprawniać Bing oraz Edge, by dostarczać następną generację wyszukiwania, która, jak mamy nadzieję, stanie się zaufanym towarzyszem w sieci.

— Yusuf Mehdi, CVP działu Modern Life, Search, and Devices w Microsoft
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia