Bing i Edge z technologią OpenAI oficjalnie zapowiedziane!

Bing i Edge z technologią OpenAI oficjalnie zapowiedziane!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/7/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 2904

Na dzisiejszej konferencji dla zaproszonych dziennikarzy Microsoft oficjalnie zapowiedział dołączenie technologii OpenAI w swoich produktach: Edge i Bing. O implementacji ChatGPT w wyszukiwarce Bing mogliśmy się już wcześniej dowiedzieć od nielicznych testerów. Teraz okazuje się, że również przeglądarka internetowa Edge będzie wspomagana przez sztuczną inteligencję. A to dopiero początek!

Wykorzystanie AI przez Microsoft w Internecie nie będzie ograniczone do inteligentnego wyszukiwania i rozmawiania na czacie z Bing. Firma aktualizuje swoją flagową przeglądarkę Edge, dodając do niej "asystenta napędzonego przez AI" ("AI-powered copilot"), który będzie towarzyszyć użytkownikowi w codziennych zadaniach. Integracja z nowym Bing pomoże m.in. w wydobywaniu kluczowych informacji z dokumentów, porównywaniu treści, a nawet komponowaniu postów na portale społecznościowe (takich jak LinkedIn) z uwzględnieniem konkretnego formatu, długości i tonu.

LinkedIn w Microsoft Edge z OpenAI - źródło: engadget.com

Zarówno Bing, jak i Microsoft Edge opierają się na nowym modelu AI o nazwie Prometheus, zbudowanym z pomocą OpenAI. Wyciągnął on lekcje z popularnego bota konwersacyjnego ChatGPT, ale jest potężniejszy i lepiej zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania. Microsoft zaznaczył też, że jest to "odpowiedzialna" platforma z zabezpieczeniami przeciwko nadużyciom i błędom na każdym poziomie.

Nowy Bing i Microsoft Edge z OpenAI - źródło: engadget.com

Nowy Edge jest już dostępny w wersji zapoznawczej. Chociaż to Bing zyskał najwięcej uwagi Microsoftu w dzisiejszych zapowiedziach, to rola przeglądarki również jest bardzo ważna. Dzięki tej integracji Microsoft Edge ma szansę zyskać jeszcze większą popularność (dziś jest to przeglądarka numer 2). Warto jednak przypomnieć, że konwersacyjną AI do wyszukiwarki implementuje także Google. Zapewne i on połączy tę funkcjonalność ze swoją przeglądarką Chrome.

Aktualizacja: Obejrzyj nagranie i dowiedz się więcej z naszego nowego artykułu:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia