Bing coraz inteligentniejszy dzięki Cortanie

Bing coraz inteligentniejszy dzięki Cortanie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/13/2014, 9:49 PM

Liczba odsłon: 2489

Jedną z największych zalet Cortany stanowi możliwość porozumiewania się z nią językiem naturalnym dla człowieka. Teraz z tej możliwości skorzystał Bing. Jak ogłosił dziś Microsoft, w wyszukiwarce została zaimplementowana technologia, rozpoznająca złożone zapytania i podająca inteligentne odpowiedzi. Użytkownicy Windows Phone, którzy poznali już moc Cortany, poczują się jak w domu.

Zaprezentowana dziś nowość to oparta na interakcji tekstowej inteligentna aplikacja, ułatwiająca wyszukiwanie konkretnych informacji. Zespół Bing zamieścił na swoim blogu krótką prezentację nowych możliwości wyszukiwarki. Gdy w polu wyszukiwania wpiszemy "Kto jest prezydentem Stanów Zjednoczonych", otrzymamy odpowiedź "Barack Obama". Następnie wpisujemy "Kto jest jego żoną?" - jest nią "Michelle Obama". "Jakiego jest ona wzrostu?" - pyta użytkownik. "5 stóp i 11 cali" - odpowiada Bing... i można tak w nieskończoność.

Bing

"Te ulepszenia zbudowaliśmy dzięki kompleksowej pracy nad platformą Bing, wliczając w to inwestycje w strukturalne i konwersacyjne [potoczne] rozumowanie. To długa podróż i spodziewamy się dostarczyć pewnej liczby dodatkowych ulepszeń w przyszłości." - tłumaczy zespół Bing. Wspomniane ulepszenia powoli podnoszą atrakcyjność wyszukiwarki, zwłaszcza na tle największego dziś konkurenta, jakim jest Google.

Na samym tylko rynku amerykańskim Bing posiada już 19,2% udziałów - to oczywiście wciąż zbyt mało, by dorównać Google (67,6% udziałów). Być może to właśnie nowy, inteligentny silnik wyszukiwarki stanie się kartą przetargową, która przyciągnie wielu nowych użytkowników do ekosystemu Bing.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia