Bing Service 2.0 - tajemnicza aktualizacja w Windows Update

Bing Service 2.0 - tajemnicza aktualizacja w Windows Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/13/2022, 6:03 PM

Liczba odsłon: 2659

Część użytkowników Windows 10 i 11 zauważyła niedawno nową i tajemniczą aktualizację, która jest rozpowszechniana za pośrednictwem Windows Update. "Microsoft Bing Service 2.0". podpisana jest jako aktualizacja jakościowa. Do czego ona właściwie służy? To udało się ustalić dopiero użytkownikom.

Bing Service według oficjalnego opisu umożliwia pobieranie wyników Bing. Bing może zwracać wyniki z sieci i wiadomości w Twoim języku, obrazy i filmy dla wielu krajów/regionów na całym świecie. Usługa dawniej była też częścią Windows Community Toolkit, a teraz Microsoft zaleca użycie Cognitive Services SDKs. Bing Service 2.0 może być więc ulepszeniem usługi dla Windows.

Microsoft Bing Service 2.0

Po pobraniu aktualizacji tworzony jest nowy folder "BingSvc" w Program Files (x86) > Microsoft. Zawiera on 2 pliki: BGAStartMSI.msi i BGAStartMSILauncher.exe. Redakcja portalu dotarła też do plików w katalogu bgaupdate: BDAStartMSI.exe, BGAStartMSILauncher.exe, BDAUpdatePack.exe, BSvcInstaller.msi, BSvcStartMSI.exe i BWCStartMSI.exe. Po włączeniu tego pierwszego użytkownicy zauważyli, że tapeta pulpitu została zastąpiona tapetą Bing.

Microsoft Bing Service 2.0 Microsoft Bing Service 2.0

Co ciekawe, Bing Service 2.0 nie pojawia się na liście "Odinstaluj aktualizacje" w ustawieniach Windows Update, a zatem aktualizacji nie można odinstalować, a przynajmniej nie tym sposobem.