Bing Chat umożliwi zapisywanie czatów i przejdzie na GPT-4

Bing Chat umożliwi zapisywanie czatów i przejdzie na GPT-4

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/10/2023, 9:37 PM

Liczba odsłon: 4084

Bing Chat zmienia się z dnia na dzień. Minął już ponad miesiąc od uruchomienia wersji zapoznawczej i wygląda na to, że jest jeszcze wiele do zrobienia, a Microsoft uważnie słucha feedbacku testerów. Ich topowym requestem jest możliwość zapisywania czatów z AI. Microsoft podaje, że już zajmuje się tą funkcją.

Oczywiście kiedy uruchomimy Czat Bing w przeglądarce, to możemy ręcznie zaznaczyć tekst, skopiować go do schowka i wkleić do pliku lub innego miejsca. Nie jest to jednak tak wygodne, jak mogłoby być, gdyby dało się to ogarnąć bez wychodzenia z Bing. O ile jeszcze użytkownicy PC przyzwyczajeni do multitaskingu mogliby sobie poradzić, o tyle na smartfonach byłoby to mocno kłopotliwe.

Mikhail Parakhin z Advertising and Web Services w Microsoft ujawnił na Twitterze, że zapisywanie czatów to obecnie request #1 i firma już nad nim pracuje. Nie wiadomo natomiast, jak funkcja będzie wyglądać. Bing może oferować zapisywanie czatów do plików tekstowych lub w archiwum rozmów online — jak we wszystkich popularnych komunikatorach. Być może będziemy mogli włączyć automatyczne zapisywanie czatów na naszym koncie, choć raczej nie będzie to ustawienie domyślne z uwagi na prywatność.

Microsoft przekazał jeszcze jedną ciekawą zapowiedź. Otóż w przyszłym tygodniu do użycia ma wejść model GPT-4 z funkcjonalnością wideo. Jest to jeszcze lepszy model językowy AI, który w Bing wejdzie na miejsce GPT-3.5, obecnie najnowocześniejszej wersji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia