Bill Gates potwierdza, że Microsoft był zainteresowany przejęciem WhatsApp

Bill Gates potwierdza, że Microsoft był zainteresowany przejęciem WhatsApp

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/15/2014, 3:54 PM

Liczba odsłon: 2224

Bill Gates promuje aktywność Bill and Melinda Gates Foundation w mediach. W nowym wywiadzie dla Rolling Stone mówi przy okazji o Microsofcie, zagadnieniach technologicznych, a także komentuje przejęcie WhatsApp przez Facebooka.

Według Gatesa decyzja Facebooka stanowi dowód, że "bazy użytkowników są ekstremalnie cenne", a aplikacje pokroju WhatsApp mogłyby wiele zdziałać poza wysyłaniem tekstu. Gdy redaktor wspomniał o tym, że Google również planowało zakup WhatsApp, Gates odpowiedział: "Tak, tak... Microsoft też rozważał jego zakup. Nie wiem, czy za 19 miliardów, ale firma jest ekstremalnie wartościowa." Gates mówił też o ogólnym traceniu prywatności w nowej erze, gdzie technologia łączy wszystko: "Gdybyś złożył pozew o rozwód 20 lat temu, czy taki dokument powinien być dostępny dla wścibskiego sąsiada w wyszukiwarce Bing lub Google?"

WhatsApp

Założyciel Microsoftu nie ma zbyt wiele podziwu dla demaskatora działań NSA, Edwarda Snowdena. Gates mówi, że Snowden "swoimi działaniami złamał prawo i nie uznałby go za bohatera.". Dodaje, że technika wyjawiania działań i nierozważność Snowdena nie wywołały w efekcie żadnej poprawy.

Bill Gates - teraz jako Założyciel i Doradca Microsoftu - mówi o swojej nowej roli: "Satya [Nadella] prosi mnie o przegląd planowanych produktów, pomoc w podjęciu szybkich decyzji czy obraniu nowych kierunków." Były CEO przyznaje, że oprogramowanie, które Microsoft tworzył w latach 90-tych, teraz potrzebuje czegoś więcej niż "tuningu" w dobie informacji opartej na chmurze.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia