Bill Gates i Paul Allen - jakie składali CV przed założeniem firmy Microsoft?

Bill Gates i Paul Allen - jakie składali CV przed założeniem firmy Microsoft?

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 4/4/2013, 7:36 PM

Liczba odsłon: 3090

Fragmenty dokumentów CV należących do Billa Gatesa i Paula Allena pojawiły się w Internecie. Młodzi wówczas poszukiwacze pracy podali w nich nie tylko swój ówczesny wzrost, wagę i wiek, ale także stanowisko na jakie aplikują oraz oczekiwane wynagrodzenie.

W sieci pojawiły się fotografie przedstawiające fragmenty dokumentów CV, należących do 18-letniego wówczas Billa Gatesa i 21-letniego Paula Allena - późniejszych założycieli firmy Microsoft. Dokumenty te pochodzą z roku 1974 i jak widać na załączonych poniżej zdjęciach, utworzone zostały jeszcze na zwykłej maszynie do pisania. Jednak to co najbardziej interesujące, to oczywiście ich treść. Wynika z niej, że obaj kandydaci starali się wówczas o pracę w obszarze IT, na stanowiskach technicznych lub po części biznesowych - dokładniej, były to aplikacje na stanowisko analityka lub programisty systemowego.

Zarówno Bill Gates, jak i Paul Allen we wspomnianych dokumentach aplikacyjnych podali również swoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia. W obu dokumentach widnieje kwota 15 tysięcy dolarów rocznie, co po uwzględnieniu inflacji stanowiłoby obecnie płacę w wysokości 76 tysięcy dolarów rocznie.

Nie sposób nie zauważyć także szczegółowych danych kandydatów, jakie podawano w tamtym czasie potencjalnemu pracodawcy - o ile stan cywilny raczej nikogo nie zdziwi, o tyle waga i wzrost kandydata raczej nie są obecnie wymagane.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia