Bezpośrednie odtwarzanie wideo w Outlook z Microsoft Stream

Bezpośrednie odtwarzanie wideo w Outlook z Microsoft Stream

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/16/2024, 1:00 PM

Liczba odsłon: 289

Komunikacja wewnętrzna w firmie może być teraz jeszcze bardziej angażująca. Pojawił się bowiem nowy sposób, aby przykuć uwagę członków zespołu. Outlook pozwala teraz osadzać wideo z Microsoft Stream bezpośrednio w wiadomościach e-mail, dzięki czemu odbiorcy mogą je odtwarzać bez opuszczania skrzynki odbiorczej.

Integracja ta ma zapewnić wzrost zaangażowania oraz to, że wiadomość zostanie zobaczona i zrozumiana przez większą liczbę pracowników w organizacji. Nie muszą już oni po raz kolejny zmieniać kontekstu, aby obejrzeć nagranie wideo, jako że wszystko odbywa się w tym samym okienku odczytu wiadomości. Jak to działa?

  1. Otwórz nowy Outlook na Windows lub udaj się na stronę https://outlook.office.com.
  2. Aby zacząć tworzyć nowego maila, kliknij Nowa wiadomość.
  3. Skopiuj link udostępniania wideo w Stream i wklej go do treści e-maila. Alternatywnie możesz dołączyć wideo z OneDrive lub przesłać i udostępnić wideo w OneDrive. Link przekształci się w osadzony odtwarzacz wideo.

Możesz zmienić styl osadzonego elementu wideo z powrotem na link, klikając nazwę pliku wideo prawym przyciskiem i wybierając Style linku > Link. Aby zarządzać zezwoleniami dla wideo, kliknij nazwę pliku wideo prawym przyciskiem i rozwiń pierwszą opcję w menu.

Bezpośrednie odtwarzanie wideo w Outlook z Microsoft Stream

Funkcjonalność wymaga stabilnego połączenia z Internetem, aplikacji Outlook dla sieci Web lub nowy Outlook dla Windows, a także wideo zapisanego w OneDrive bądź SharePoint. Trwają też prace nad dodaniem tej funkcjonalności do klasycznego Outlooka na Windows.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/play-videos-in-outlook-with-microsoft-stream

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia