Beta Update 2 dla Visual Studio 2013 pokazuje nadchodzący ogrom zmian

Beta Update 2 dla Visual Studio 2013 pokazuje nadchodzący ogrom zmian

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/10/2014, 11:31 AM

Liczba odsłon: 3125

Zaledwie 3 tygodnie temu Microsoft opublikował finalną wersję Update 1 dla Visual Studio 2013. Aktualizacja skupiała się na poprawkach błędów i rozwoju narzędzi programistycznych. Tymczasem już dostępna jest zamknięta wersja beta (CTP) Update 2. Tym razem jest to znacznie bardziej rewolucyjna aktualizacja.

Brian Harry z Microsoftu napisał na blogu, że aktualna wersja Community Technology Preview nie oferuje jeszcze pełnej funkcjonalności Update 2, a prezentuje ledwie wierzchołek góry lodowej, której należy się spodziewać wraz z nadejściem finalnej wersji. Innymi słowy użytkownicy Visual Studio 2013 nie muszą pobierać bety Update 2, chyba że chcą poczuć przedsmak planowanych zmian i usprawnień.

Visual Studio 2013

Update 2 wprowadza m.in. możliwość przypinania wykresów do strony głównej projektu oraz ich kolorowania i personalizacji. Użytkownik może eksportować projekt testowy do HTML, by pracować z nim offline. Pojawiły się również usprawnienia w pracy z Team Foundation Server.

Pełną listę zmian i poprawek uzyskamy późną wiosną. Wtedy, oprócz premiery finalnej wersji drugiego Update'u dla Visual Studio 2013, ukaże się również aktualizacja dla Windows Embedded Compact. Obydwa narzędzia wraz z nowymi funkcjami na pokładzie będą ze sobą w pełni zintegrowane.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia