Beta ActiveDirectory "light"

Beta ActiveDirectory "light"

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 6/9/2003, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2800

Microsoft udostępnił pierwszą publiczną wersję beta "lekkich" usług katalogowych Active Directory, ukierunkowanych na aplikacje, zapowiadając finalny ich kod na koniec czerwca br.


Active Directory Application Mode (ADAM) zostały zaprojektowane jako niezależna wersja usług katalogowych przeznaczona dla pojedynczych aplikacji i utrzymywana niezależnie od korporacyjnych, rdzennych Active Directory.

ADAM są oparte na protokole LDAP (Lighweight Directory Access Protocol) i stanowią alternatywę dla standardowych Active Directory, które są katalogami systemu operacyjnego, ściśle związanymi z systemem Windows Server.

Oprogramowanie ADAM ma zapewniać usługi katalogowe dla aplikacji opartych na webie i innych, oraz miejsce przechowywania danych specyficznych dla tych aplikacji, tak aby nie narażać bezpieczeństwa czy stabilności korporacyjnych usług katalogowych. Chociaż katalogi ADAM są wdrażane niezależnie od usług katalogowych systemu operacyjnego, to mogą jednak sięgać do usług uwierzytelniania użytkowników oferowanych przez Active Directory czy techniki NTLM z NT 4.0.

Ponadto dane katalogowe ADAM nie są replikowane przez rdzenne usługi katalogowe co oznacza, że mogą być zmieniane i modyfikowane bez naruszania danych i struktur rdzennych Active Directory.

Nowe usługi katalogowe są odpowiedzią Microsoftu na dokonania konkurencji w obszarze usług katalogowych opartych na webie - ONE Directory Server Suna czy eDirectory Novella.

ADAM pracują na platformie Windows Server 2003 i Windows XP - na wersjach 32 i 64 bitowych.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia