Będzie smartwatch z Redmond? Microsoft składa wniosek o patent

Będzie smartwatch z Redmond? Microsoft składa wniosek o patent

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/7/2014, 6:01 PM

Liczba odsłon: 3228

Ostatni trend inteligentnych urządzeń przyciągnął wielu znanych graczy: Apple, Google, Samsunga, LG czy Motorolę. Zainteresowany nimi jest także Microsoft. Właśnie na światło dzienne wyszedł patent sprzed ponad dwóch lat.

O pracach Microsoftu nad inteligentnymi zegarkami pisaliśmy w styczniu. Okazuje się, że firma myślała o technologii wearable dużo wcześniej. Opatentowany w październiku 2012 r. koncept "osobistego systemu informacji [typu] wearable" był przez półtora roku tajemnicą. Z opublikowanego szkicu wynika, że smartwatch Microsoftu wyglądem przypomina iPod nano 6-tej generacji, z niewielkim wyświetlaczem i możliwością wyciągnięcia z portu dokującego. Zegarek może funkcjonować jako tropiciel fitnessowy, odtwarzacz muzyczny, telefon i komunikator.

Smartwatch Microsoftu

Microsoft ma więc przygotowaną odpowiedź na potencjalne smartwatche od Samsunga, Motoroli czy Pebble. Wypuszczony w zeszłym roku Galaxy Gear sprzedaje się całkiem nieźle wbrew kiepskim recenzjom tuż po premierze. Motorola szykuje swój oparty na Androidzie "360" na lato tego roku. Z kolei Pebble, firma odpowiadająca za pierwszy smartwach, sprzedała 400 tysięcy swoich urządzeń.

Jak widać konkurencja jest już spora, a nisza urządzeń typu wearable wciąż pozostaje niezapełniona. Microsoft oprócz zegarków interesuje się także inteligentnymi okularami ale i wszelkimi przenośnymi produktami (odzież, przedmioty codziennego użytku), w których można zaimplementować system operacyjny.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia