Beam zmienia nazwę: powitajcie Mixer, jeszcze lepszą platformę do streamowania!

Beam zmienia nazwę: powitajcie Mixer, jeszcze lepszą platformę do streamowania!

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 5/26/2017, 10:43 AM

Liczba odsłon: 2195

Już od pewnego czasu zauważyć można stale powiększające się zainteresowanie transmisjami gier. Ludzie coraz częściej, zamiast oglądać telewizje, decydują się obejrzeć rozgrywkę swoich ulubionych Streamerów. Tym, co odróżnia medium tego typu od klasycznych nagrań, jest możliwość wejścia w bezpośrednią interakcję na linii nadający-widzowie. Microsoft postanowił spróbować swoich sił również w tej branży, tworząc własną platformę umożliwiającą nadawanie transmisji, pod nazwą Beam. Od chwili swojej premiery stale była usprawniana, by koniec końców zmienić nazwę na Mixer, co miało miejsce wczoraj. Oczywiście nie mogło przy tej okazji zabraknąć kolejnych ulepszeń.

Tym co odróżnia Mixer od jego największego konkurenta, czyli serwisu Twitch, jest łatwość jego obsługi. Widać to zwłaszcza podczas transmitowania rozgrywki z poziomu konsoli, jednak na tym Microsoft nie poprzestaje. Jak się bowiem okazuje, w planach giganta jest również umożliwienie streamowania rozgrywki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony oraz tablety. Już w chwili obecnej, dostępna jest aplikacja Mixer Create Beta, przeznaczona na Androida oraz iOS. Umożliwia ona nadawanie obrazu z kamery, pomijając to jest ona dosyć uboga w opcje, niemniej z czasem ma się to znacząco zmienić.

Kolejną sporą zmianą w serwisie Microsoftu jest powstanie specjalnego, nadzorowanego 24/7 kanału, na którym zamieszczane mają być wyłącznie najlepsze transmisje oraz te, które dotyczyć będą największych premier, eventów oraz rozgrywek e-sportowych. Najciekawszą chyba jednak funkcją, wprowadzoną wraz ze zmianą nazwy platformy, jest co-streaming. W transmisjach tego typu uczestniczyć ma do czterech nadających, zaś widzowie jednocześnie widzieć będą rozgrywkę (tę samą) z perspektywy każdego z nich jednocześnie. Ponadto, również czat będzie wspólny dla wszystkich transmitujących na danym kanale.

Tak na chwilę obecną prezentuje się co-streaming

Od chwili premiery platformy Beam, przeszła ona spore zmiany, których nie da się określić inaczej, niż bardzo pozytywnymi. Początkowo wydawało się, że nie będzie miała szans w starciu z szalenie popularnym Twitchem, jednak właśnie tak nieszablonowe zmiany jak co-streaming dają jej szansę na nadgonienie zaległości względem starszego konkurenta. Pozostaje nam mieć nadzieję, że rozwój Mixer nie zwolni, nadal przebiegając równie dynamicznie, jak miało to miejsce dotychczas.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia