Bardziej wyraźny obraz w grach. Xbox Cloud Gaming z funkcją Clarity Boost

Bardziej wyraźny obraz w grach. Xbox Cloud Gaming z funkcją Clarity Boost

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/30/2021, 5:10 PM

Liczba odsłon: 3472

Na konsolach nowej generacji Microsoft zadebiutował szereg technik ulepszających wrażenia z gier, wliczając w to FPS Boost, Auto HDR, wyższą rozdzielczość, szybsze ładowanie i wiele innych. Nie potrzebujemy jednak koniecznie własnego Xbox Series X/S, aby się nimi cieszyć. Jako że właśnie na tym sprzęcie działają serwery Xbox Cloud Gaming, nowoczesne efekty zobaczymy choćby nawet na smartfonie czy w przeglądarce.

Obok wspomnianych wyżej technologii i efektów zadebiutowała właśnie zupełna nowość, która powstała we współpracy zespołów Xboksa i Microsoft Edge. Tym razem nie jest to technologia wywodząca się z Xbox Series X/S, ale funkcja od początku dedykowana grającym w chmurze. Właściwie jest to zestaw optymalizacji graficznych, dostępny ekskluzywnie w przeglądarce Edge.

Clarity Boost

Clarity Boost to najnowsza optymalizacja w ramach chmury gamingowej, dziś dostępna jedynie w Microsoft Edge Canary. Funkcja wykorzystuje ulepszenia skalowania po stronie klienta, aby poprawić jakość wizualną strumienia wideo. Do ogólnodostępnego wydania przeglądarki (Edge Stable) funkcja trafi w 2022 roku. Aby przetestować ją już teraz, należy:

  1. Pobrać Microsoft Edge Canary.
  2. Upewnić się, że korzystamy z wersji Canary i wersji przynajmniej 96.0.1033.0, na stronie edge://settings/help.
  3. Włączyć Clarity Boost, udając się na www.xbox.com/play, logując się i zaczynając grę.
  4. Otworzyć menu więcej akcji (...).
  5. Wybrać opcję Enable Clarity Boost.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia