BECTA przeciwko Viście i Office 2007 w brytyjskich szkołach

BECTA przeciwko Viście i Office 2007 w brytyjskich szkołach

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 1/13/2008, 12:52 AM

Liczba odsłon: 3164

Brytyjska Agencja Komunikacji Edukacyjnej i Technologii (BECTA) opublikowała raport, w którym zawarła informacje na temat przydatności i użyteczności najnowszego oprogramowania w szkolnictwie.

BECTA każdego roku przeprowadza tego typu badania, sprawdzając użyteczność najnowszego oprogramowania w edukacji, po czym na początku roku publikuje raport, który obejmuje wyniki przeprowadzonych badań. W opublikowanym właśnie raporcie oszacowano, iż zaledwie 22% szkolnych komputerów poradzi sobie z systemem Windows Vista, natomiast 66% posiada minimalną zalecaną przez Microsoft konfigurację. W zeszłym roku zaledwie 6% urządzeń szkolnych była w stanie poradzić sobie z Vistą, natomiast na ponad 55% najnowszy system Microsoftu nie uruchomił by się nawet po dezaktywowaniu wszystkich dodatkowych efektów graficznych. Całkowity koszt wymiany sprzętu na w pełni kompatybilny z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu kosztowałby 175 mln GBP. Podobne zdanie instytucja wyraziła na temat pakietu Office 2007, który jej zdaniem poprzez zastosowanie nowego formatu plików niszczy kompatybilność ze starszymi wersjami dokumentów. Co więcej, BECTA złożyła do Biura Sprawiedliwego Handlu (OFT) skargę na Microsoft, że ten lekceważy otwarty standard ISO formatu plików (ODF).

Na chwilę obecną BECTA podtrzymuje swoją zeszłoroczną postawę, twierdząc, iż nie widzi żadnych racjonalnych powodów przemawiających za tym, by inwestować tyle pieniędzy w Vistę i Office 2007. Pełny raport jest udostępniony na tej witrynie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia