Azure z funkcją szybkiego odzyskiwania plików i folderów w VM

Azure z funkcją szybkiego odzyskiwania plików i folderów w VM

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/22/2017, 12:00 PM

Liczba odsłon: 2264

Do zbioru ogólnodostępnych funkcji Azure dołączyła możliwość błyskawicznego przywracania (Instant recovery) plików i folderów z kopii zapasowych VM za pomocą narzędzia Azure Backup. Obsługa kopii zapasowych z maszyn Windows i Linux działała dotąd w fazie preview. Microsoft otrzymał od klientów na tyle dobry feedback, że funkcję wniósł w cykl ogólnej dostępności (GA).

Azure

Jak działa funkcja szybkiego przywracania i jakie scenariusze obsługuje? Microsoft tłumaczy, że odtąd w bezpieczny sposób można:

  • Błyskawicznie przywracać pliki - szybkie odzyskiwanie z kopii zapasowych w chmurze możliwe jest bez jakiejkolwiek dodatkowej infrastruktury. Niezależnie, czy doszło do przypadkowego usunięcia pliku, czy zaszła inna potrzeba przywrócenia kopii zapasowej, funkcja błyskawicznego przywracania redukuje czas potrzebny na odzyskanie danych.
  • Otwierać aplikacje bez ich przywracania - poprzez podejście oparte o iSCSI możliwe jest otwieranie/montowanie plików aplikacji bezpośrednio z punktów przywracania w chmurze do instancji aplikacji. Nie ma konieczności przywracania całej VM, co pozwala zaoszczędzić czas i transfer. Przykładowo, w kopii zapasowej maszyny linuksowej w Azure z uruchomionym MongoDB można zamontować zrzuty danych BSON z punktu przywracania w chmurze i szybko załadować kopię zapasową lub odzyskać pojedyncze komponenty bez potrzeby pobierania całego zrzutu danych.

Lista wspieranych systemów i inne szczegóły znaleźć można w dokumentacji dostępnej w języku angielskim.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia