Azure pokonał Google i Amazon w benchmarku ThousandEyes

Azure pokonał Google i Amazon w benchmarku ThousandEyes

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/8/2018, 11:51 PM

Liczba odsłon: 1048

ThousandEyes, firma zajmująca się monitorowaniem infrastruktury sieciowej, opublikowała raport o bieżącej kondycji chmur publicznych AWS, Azure i Google Cloud. 2018 Public Cloud Performance Benchmark Report przedstawia wyniki, jakie zebrał ThousandEyes, mierząc wydajność sieciową co 10 minut między 27 lokacjami na całym świecie a 55 regionami chmurowymi u wszystkich trzech dostawców usług. Jakie wyszły rezultaty?

Jak zdradza sam tytuł tego tekstu, zwycięzcą okazał się Microsoft Azure, który wykazał najbardziej przewidywalną, najwyższą wydajność spośród wszystkich trzech badanych chmur publicznych. W przypadku Google Cloud Platform i Amazon Web Services Inc. odnotowano natomiast bardziej nieprzewidywalne fluktuacje w zakresie latencji, utraty pakietów i jitterów, co z punktu widzenia dewelopera oznacza większe trudności, by móc przewidzieć stabilne działanie aplikacji w tych chmurach.

Archana Kesavan, senior product marketing manager w ThousandEyes, wyniki Microsoftu tłumaczy tym, że firma używa własnej sieci szkieletowej do przenoszenia danych: Ich sieć jest szybka i wysoce niezawodna. AWS z kolei do przenoszenia danych używa publicznego Internetu, co wiąże się z elementem ryzyka. Google Cloud w podstawowej ofercie dla użytkowników działa na tej samej zasadzie, ale oferta premium korzysta już z własnej infrastruktury.

Przejdźmy teraz do konkretów. Z pomiarów ThousandEyes wynika, że Azure cechuje się wydajnością stabilniejszą od AWS o 35%, a od Google - o 56%. Google i Azure pod tym względem radzą sobie lepiej od AWS na terenie Azji, a Azure był o 1,5 raza szybszy niż AWS i Google, łącząc się między Europą a Singapurem.

2018 Public Cloud Performance Benchmark Report dostępny jest na stronie ThousandEyes, lecz aby go pobrać, trzeba wprowadzić imię i nazwisko, służbowy e-mail, nazwę firmy i region.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia