Azure dostępne w dziczy. Wbudowane w terenówkę

Azure dostępne w dziczy. Wbudowane w terenówkę

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/29/2018, 2:20 PM

Liczba odsłon: 607

Azure Stack to propozycja dla firm, które preferują rozwiązania hybrydowe - to znaczy takie, które łączą usługi chmurowe z tymi lokalnymi. Nie wszystkie firmy chcą przejść w całości na infrastrukturę chmurową, a niektóre z nich nie mogą tego zrobić ze względu na charakter ich działalności. Dla takich właśnie zastosowań stworzono Azure Stack.

Istnieją również takie scenariusze, w których dostęp do dużej mocy obliczeniowej jest bardzo potrzebny, lecz jednocześnie bardzo utrudniony, na przykład ze względu na brak stabilnego połączenia sieciowego. Praca w takich odłączonych od Sieci środowiskach to prawdziwe wyzwanie. Często wymaga czasochłonnego i kosztownego fizycznego transportu danych, na przykład na dyskach twardych, w celu ich późniejszego przetworzenia w chmurze.

Microsoft postanowił temu zaradzić i stworzył mobilną chmurę Azure. Aby tego dokonać, umieścił serwery Azure Stack wewnątrz terenówki, odpowiednio przygotowanej do poruszania się w trudnym terenie. Dzięki temu zyskujemy dostęp do mocy obliczeniowej chmury praktycznie wszędzie tam, gdzie można dojechać samochodem terenowym. Całość możemy kontrolować, a jakże, za pośrednictwem Surface Studio, umieszczonego w bagażniku samochodu. Samochód demonstracyjny dodatkowo wyposażono w specjalne kamery sferyczne, moduł GPS, a nawet drona, co może być przydatne na przykład do skanowania otoczenia i wytyczenia najlepszej trasy. Wszystko to dzięki mocy Azure Stack i do tego całkowicie offline. Przykładowymi sytuacjami, gdzie mogą znaleźć zastosowanie tego typu rozwiązania, są wszelkiego rodzaju klęski żywiołowe.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia