Azure SQL Data Warehouse - potężna moc obliczeniowa. W chmurze.

Azure SQL Data Warehouse - potężna moc obliczeniowa. W chmurze.

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 7/12/2017, 2:46 PM

Liczba odsłon: 1115

Zdarza się, iż do przeprowadzenia skomplikowanych obliczeń, takich jak chociażby szczegółowe analizy, potrzeba czegoś więcej niż zwykły komputer. Do akcji wkraczają wtedy między innymi dysponujące ogromną mocą obliczeniową systemy MPP (komputery masowo równoległe). Jedną z wariacji na temat tego typu konstrukcji są działające w oparciu o chmurę Azure SQL Data Warehouse, stworzone oczywiście przez Microsoft. Jak to zwykle bywa, wraz z upływem czasu oferowane parametry przestały zaspokajać potrzeby odbiorców – gigant postanowił więc rozbudować możliwości swoich systemów tego typu.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, liczba dostępnych DWU (abstrakcyjna jednostka służąca do określenia wydajności obliczeń skalowalnych) wzrosła z 6 do aż 18 tysięcy. Oznacza to w teorii około trzykrotnie większą moc obliczeniową niż ta, z którą mieliśmy do czynienia do tej pory. Warto przy okazji wspomnieć, że systemy Azure SQL Data Warehouse obsługiwać będą teraz mogły nieograniczone magazyny kolumnowe. Co istotne, kompatybilność obejmie PCI, DSS, HIPAA, SOC 1, SOC 2 oraz SOC 3.

Azure SQL Data Warehouse

Microsoft po raz kolejny udowadnia, jak bardzo liczy się dla niego poziom usług chmury, które oferuje. Zważywszy na fakt, że rozwiązania tego typu są obecnie priorytetem firmy, możemy się spodziewać dalszego dynamicznego rozwoju Azure.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia