Azure Lab Services i Microsoft Tasks ogólnodostępne w Teams

Azure Lab Services i Microsoft Tasks ogólnodostępne w Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/15/2020, 5:58 PM

Liczba odsłon: 3363

Microsoft Teams stał się prawdziwym centrum pracy z aplikacjami Microsoft 365, a jego integracje stale się rozrastają. W tym roku połączył się on już z aplikacją Zadania (Microsoft Tasks) oraz Azure Lab Services. Obie te integracje stały się w tym tygodniu ogólnodostępne.

Integracja z Azure Lab Services

Azure Lab Services to usługa, którą Microsoft określa mianem "laboratoriów komputerowych w chmurze". Pozwala ona skonfigurować i zapewnić dostęp na żądanie do skonfigurowanych wstępnie maszyn wirtualnych dostosowanych do potrzeb scenariuszy klienta, takich jak prowadzenie zajęć i szkoleń, organizowanie maratonów programistycznych, laboratoriów praktycznych etc.

Azure Lab Services

Teraz usługa jest w pełni zintegrowana z Microsoft Teams, co umożliwia tworzenie laboratoriów wewnątrz zespołu i dostarczanie VM każdemu na liście członków. Oto niektóre korzyści tej integracji:

 • Edukatorzy mogą konfigurować laboratoria, a studenci mogą uzyskać dostęp do VM-ów wewnątrz Teams, bez potrzeby otwierania witryny ALS.
 • Pojedyncze logowanie (SSO) z Teams dla ALS.
 • Właściciele zespołu i laboratorium nie muszą utrzymywać listy studentów w dwóch różnych systemach. Lista użytkowników laboratorium jest automatycznie wypełniana członkami z listy zespołu i synchronizowana automatycznie co 24 godziny.
 • Po wstępnej publikacji szablonu maszyny wirtualnej Lab Capacity (czyli liczba VM-ów w laboratorium) będzie automatycznie dostosowana w oparciu o dodawanych/usuwanych członków zespołu.
 • Właściciele zespołu i laboratorium będą przeglądać tylko laboratoria powiązane z zespołem, a studenci zobaczą tylko te maszyny wirtualne, które zostały dostarczone dla konkretnego zespołu.
 • Użytkownicy zostaną automatycznie zarejestrowani do laboratorium, a VM-y będą automatycznie przypisane po pierwszym zalogowaniu następującym po publikacji laboratorium. Edukatorzy nie muszą wysyłać zaproszeń, a studenci — rejestrować się oddzielnie do laboratorium.

Integracja z Zadaniami

Microsoft Teams stał się centralnym miejscem codziennej pracy, a szczególnego znaczenia nabrało to w ostatnich miesiącach, gdy wiele osób pracuje zdalnie. Naturalnie więc Teams stał się najważniejszym miejscem integracji Zadań (Microsoft Tasks) Proces ich udostępniania rozpoczął się w lipcu i został właśnie zakończony — integracja weszła w fazę ogólnej dostępności (GA).

Microsoft Tasks - Zadania w Microsoft 365

Oto wybrane możliwości tej integracji:

 • Publikowanie zadań. Funkcjonalność zaprojektowano dla firm, które oczekują silnej komunikacji między pracownikami biurowymi a dużą załogą pracowników pierwszej linii. Publikowanie zadań pozwala tworzyć zadania i przekazywać je do określonych lokalizacji. Przykładowo menadżerowie sklepów mogą łatwo przypisywać zadania indywidualnym pracownikom, a ci z kolei zobaczą prostą listę priorytetowych zadań na swoim osobistym lub firmowym urządzeniu mobilnym.
 • Microsoft Tasks - Zadania w Microsoft 365

 • Widok listy. Zadania w Teams oferują tradycyjne widoki Plannera, takie jak tablica, wykresy i harmonogram, a także nowy widok listy. To dodatkowa opcja służąca wizualnemu zarządzaniu naszymi zadaniami.
 • Edytowanie wielu zadań jednocześnie. Widok listy wprowadza też możliwości edycji zbiorowej. Po zaznaczeniu wielu zadań możemy za jednym zamachem wprowadzić do nich zmiany. Dotyczy to postępu, priorytetów, daty i innych elementów.
 • API i Power Automate. Możemy użyć integracji API Graph oraz Power Automate dla Plannera i To Do, aby przenieść do Microsoft Tasks zadania utworzone w innych aplikacjach.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia