Autouzupełnianie płatności i adresów już w Authenticatorze

Autouzupełnianie płatności i adresów już w Authenticatorze

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 10/18/2021, 8:22 PM

Liczba odsłon: 2336

Po ostatniej aktualizacji Microsoft Authenticator umożliwia przechowywanie informacji o kartach płatniczych i adresach. Taka informacja pojawiła się na oficjalnym blogu Microsoftu, a aktualizacja jest już dostępna na smartfonach z Androidem i iOS.

Synchronizacja haseł między urządzeniami i automatyczne uzupełnianie odpowiednich pól formularzy to jedno z podstawowych zadań aplikacji. Wprowadzenie do programu funkcji uzupełniania informacji o płatnościach i adresach to kolejny krok w celu stworzenia kompleksowej platformy przechowywania ważnych danych. Co ważne - w bezpieczny sposób.

Poufne dane zapisane w Microsoft Authenticator są szyfrowane i synchronizowane za pośrednictwem chmury. Użytkownicy aplikacji nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych jeżeli z urządzenia będzie tymczasowo korzystał ktoś inny. Funkcja autouzupełniania formularzy danymi zapisanymi w Authenticatorze wymaga poświadczenia tożsamości za pomocą kodu PIN lub odciskiem palca.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób korzystać z Microsoft Authenticator jako pomocnika w uzupełnianiu danych formularzy, firma udostępniła w specjalnej instrukcji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia