Asystent Google trafił na Xbox One w listopadowej aktualizacji

Asystent Google trafił na Xbox One w listopadowej aktualizacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2019, 5:50 PM

Liczba odsłon: 2174

Microsoft otrzymywał od użytkowników Xboksa sporo próśb o dodanie nowych opcji używania asystentów głosowych do interakcji z konsolą. Przed rokiem rozszerzono te możliwości, dodając Xbox Skill dla Alexy i Cortany. Tej jesieni przyszedł czas na kolejnego asystenta — Asystenta Google. Publiczna beta dla wszystkich klientów anglojęzycznych została uruchomiona pod koniec września, a dziś integracja z asystentem staje się ogólnodostępna za sprawą November 2019 Xbox One Update. To nie jedyna nowość w tej aktualizacji!

Dzięki tej nowej integracji można porozumiewać się z Xbox One na więcej sposobów, tj. używając głosu, aby włączyć lub wyłączyć konsolę, uruchamiać gry i aplikacje, odtwarzać i zatrzymywać wideo itd. Posłużą do tego zarówno urządzenia z Asystentem Google i Google Home, jak i aplikacje Asystent Google na iOS i Androida. Sam asystent nie będzie jednak uruchamiał się na konsoli jako samodzielna aplikacja czy też składnik systemu. Pozwoli za to robić praktycznie wszystko to, co umożliwiało wcześniej połączenie z Amazon Alexą.

Xbox One - Asystent Google

Aktualizacja do wersji 1911 wprowadza też inne zmiany. Niektóre z nich dotyczą tagu gracza, dla którego dodano wsparcie dla 13 dodatkowych alfabetów. Microsoft zaznaczył, że sposób wyświetlania naszego taga nie ulegnie zmianie, chyba że wybierzemy taką opcję. Ponieważ gamertagi używają nowych znaków, jest też nowy sposób wyszukiwania osób w Xbox Live, zwany People Search. Wyszukiwarka ta pozwoli znajdować użytkowników w oparciu o częściowe i niedokładne frazy.

Inną nowość stanowią filtry tekstowe. Microsoftowi udało się wreszcie dać użytkownikom więcej kontroli nad treściami komunikacji. Nie oznacza to jednak cenzury! Użytkownicy sami będą mogli wyznaczyć swoje własne poziomy automatycznego filtrowania. Pozwoli to zdecydować, co jest akceptowalne, a co nie jest w wiadomościach tekstowych, które otrzymujemy w Xbox Live. Poziomy filtrów mogą być spersonalizowane w oparciu o cztery poziomy — Przyjazny, Umiarkowany, Dla dorosłych, Bez filtrowania. Opcje filtrowania są elastyczne i dostosowane do wszystkich przedziałów wiekowych, dlatego np. rodzice mogą zastosować inne opcje dla swoich dzieci. Pozostałe zmiany dotyczą Mixera, zamiany mowy na tekst poprzez dyktowanie oraz doświadczenia pierwszej konfiguracji (OOBE).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia