April Update nadejdzie jednak dopiero w maju?

April Update nadejdzie jednak dopiero w maju?

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 4/25/2018, 3:27 PM

Liczba odsłon: 1739

Zamieszania wokół April Update (lub jak kto woli - Spring Creators Update lub April 2018 Update) ciąg dalszy, choć oczywiście nadal nie wiemy nic na sto procent. Zgodnie z nieoficjalnym przeciekiem, opublikowanym w serwisie Twitter przez użytkownika FaiKee Redstone 4 (czyli właśnie April Update) zostanie wydany rano 9 maja czasu chińskiego.

April Update w Maju

Chińskiego, bowiem przeciek pochodzi właśnie z azjatyckiego źródła. W związku z różnicą czasu w Polsce będzie wtedy nadal 8 maja. Odnaleziona informacja ma być przetłumaczonym fragmentem notatki udostępnionej sprzedawcom sprzętu. Informowanie ich z wyprzedzeniem o nadchodzącej aktualizacji brzmi sensownie. Jednak czy ta informacja jest w jakikolwiek sposób pewna? Ciężko ocenić i ciężko też cokolwiek zakładać. Jeśli ta informacja się sprawdzi, to przed nami jeszcze dwa tygodnie oczekiwania, a Kwietniowa aktualizacja pojawi się w dopiero w maju (!). Jest to dosyć niezręczna sytuacja i jeśli to prawda, to Microsoft sam daje nam materiał do żartów z jego umiejętności dotrzymywania terminów. Możliwe, że gigant chce w jakiś sposób zsynchronizować premierę z wydarzeniem Build 2018, które zaczyna się 7 maja.

Obecnym kandydatem do publikacji jest wersja 17134, która została udostępniona ostatnio w kręgu szybkich i wolnych aktualizacji. Można założyć, że Microsoft celowo nie podawał żadnej konkretnej daty premiery, aby nie narzucać sobie żadnych ograniczeń czasowych i mieć odpowiedni margines na ewentualne poprawki krytycznych błędów. Kluczowe jest, aby April Update trafił do użytkowników w 100% pozbawiony błędów, dopracowany i kompletny. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać, bo na oficjalną, przedpremierową zapowiedź nie mamy najwyraźniej co liczyć. Oficjalna informacja pojawi się zapewne dopiero w dniu premiery.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia