Apple zamierza powrócić do tęczowego logo sprzed lat?

Apple zamierza powrócić do tęczowego logo sprzed lat?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/16/2019, 9:12 PM

Liczba odsłon: 1923

Apple może planować ponowne wprowadzenie tęczowego logo na niektóre swoje produkty wydane nawet w tym roku. Nie wiadomo jeszcze, jakie to będą urządzenia, ale mocnym typem wydaje się seria Mac, jako że wielokolorowe logo Apple'a zdobiło oryginalnego Macintosha w 1984 roku, choć oczywiście pojawiło się też na wielu innych produktach.

Oprócz komputerów Mac nowe-stare logo może pojawić się też na iPhone'ach i iPadach, prawdopodobnie wydanych w specjalnych edycjach. Na skorzystanie z podobnego motywu zdecydował się niedawno Microsoft, choć jest to nieco inny przypadek. Gigant z Redmond zaprojektował klawiatury Surface i naklejki Pride na rocznicę wydarzeń Stonewall, by wyrazić solidarność z osobami LGBTQ. W przypadku Apple'a z jednej strony oczywiście wchodziłoby to w grę, jednak z drugiej - jest to również nostalgiczny powrót do przeszłości dla fanów firmy.

Apple

Tęczowe logo jest drugim używanym przez giganta z Cupertino, jednak chyba najlepiej kojarzonym przez masowego odbiorcę. Obowiązywało ono w latach 1976-1998, czyli w epoce rozkwitu komputerów osobistych. Następnie przez dwa lata logo było czarne i pozbawione jakichkolwiek dodatkowych akcentów. Stylizowane na szkło, przejrzyste i lekko niebieskawe logo było używane w latach 2001-2007, natomiast od 2007 roku główne logo jest "chromowane" z widocznym załamaniem światła. Warto tu zaznaczyć, że Apple używa również starszych znaków - jak ten z 1998 roku - po dziś dzień, nieraz zmieniając ich kolory. W międzyczasie pojawiały się też inne warianty. Ponowne skorzystanie ze starego logo nie byłoby więc zupełną nowością.

Reklama

Apple nie używał tęczowego logo praktycznie przez ponad 20 lat, jednakże kolorystyka ta nie jest mu obca. Całkiem niedawno Apple Park został udekorowany tęczowymi wzorami, by uczcić otwarcie nowej siedziby oraz pamięć Steve'a Jobsa. Kolory znalazły się na schodach, korytarzach, kubkach z kawą a także na scenie podczas występu Lady Gagi dla pracowników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia