Apple iCloud w nowej wersji dla Windows zintegrowany z Eksploratorem plików

Apple iCloud w nowej wersji dla Windows zintegrowany z Eksploratorem plików

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/11/2019, 11:52 PM

Liczba odsłon: 2688

Microsoft z wielkim zapałem rozwija kilkadziesiąt aplikacji na iOS i macOS, gdy tymczasem Apple dopiero co umieścił w Microsoft Store drugą - po iTunes - aplikację. Jest to całkowicie nowy klient chmury iCloud. Co ważne w tym przypadku, nowa aplikacja iCloud korzysta z tej samej technologii Windows, która napędza funkcję plików na żądanie w OneDrive.

Możesz uzyskać szybki dostęp do zdjęć, wideo, kalendarza, plików i innych ważnych informacji z konta iCloud zarówno w ruchu, jak też na twoim PC z Windows 10. iCloud jest domem dla iCloud Drive, iCloud Photos, Poczty, Kontaktów, Kalendarza, Przypomnień, Zakładek Safari i nie tylko.

Co istotne, nowa aplikacja wprowadza natywne doświadczenie iCloud Drive dla użytkowników Windows 10. Powstało ono z wykorzystaniem tej samej technologii Microsoftu, co Pliki na żądanie w OneDrive. Użytkownicy mogą dzięki temu być bardziej produktywni offline - zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

iCloud

Nowa aplikacja iCloud dla Windows umożliwia:

  • Dostęp do plików iCloud Drive bezpośrednio z poziomu Eksploratora plików, bez zabierania miejsca na dysku.
  • Wybór plików, które chcemy trzymać na dysku komputera.
  • Bezpieczne przechowywanie wszystkich plików w iCloud Drive i dostęp do nich z urządzenia z iOS, komputera Mac i iCloud.com.
  • Udostępnianie dowolnych plików z Eksploratora plików i łatwą współpracę z innymi - edycje będą synchronizowane na wszystkich urządzeniach.

iCloud dla Windows 10 można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia