Apple Pay wspierany w Edge, Chrome i Firefox na iOS 16 Beta

Apple Pay wspierany w Edge, Chrome i Firefox na iOS 16 Beta

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/1/2022, 5:02 PM

Liczba odsłon: 1313

Korzystasz z Apple Pay na iPhonie? Teraz możesz płacić za jego pomocą w przeglądarkach Microsoft Edge i Google Chrome. Wsparcie dla tej metody płatności mobilnych zostało dodane do aktualizacji iOS 16 beta 4. To spora zmiana, jako że na iOS 15, poza innymi aplikacjami, Apple Pay jest obsługiwany tylko w Safari.

W najnowszym iOS 16 beta Apple Pay działa w Edge, Chrome i zakładam, że w każdej innej zewnętrznej przeglądarce. Na iOS 15 Apple Pay działa tylko w Safari — poinformował Steve Moser, redaktor w MacRumors i TheTapeDrive, a także deweloper iOS. To on jako pierwszy zwrócił uwagę na nową funkcjonalność. W jego tweecie można zobaczyć zrzuty ekranu pokazujące funkcję "Kontynuuj z Apple Pay" na stronie internetowej Apple Store.

Już nieco wcześniej, w iOS 16 beta 3, wsparcie dla Apple Pay zostało dołączone do Firefoksa. A co z innymi urządzeniami Apple? Steve Moser zauważył, że obsługa tej metody płatności nie działa w Edge ani Chrome na macOS beta, ponieważ najwyraźniej wymaga aktualizacji zewnętrznych silników renderowania, na których opierają się te przeglądarki, a Edge i Chrome na iOS korzystają z silnika Safari rozwijanego przez Apple.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia