Aplikacje Modern UI mają się dobrze. Ruszają portale tematyczne

Aplikacje Modern UI mają się dobrze. Ruszają portale tematyczne

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/12/2014, 4:44 PM

Liczba odsłon: 3283

Modern UI może nie mieć już tak wielkiego znaczenia w nadchodzącej, kolejnej edycji Windowsa. Nie znaczy to jednak wcale, że Microsoft zupełnie porzuca środowisko. Choć wkrótce pełnoekranowy Start ustąpi miejsca bardziej klasycznemu menu, aplikacje Modern ciągle żyją i mają się dobrze.

Najnowszym dokonaniem Microsoftu w sferze Modern UI jest platforma Windows Apportals. Czym jest Apportal? To "aplikacja dla Windows 8.1, która zintegruje całą twoją linię LOB [Line of business] w pojedyncze, nowoczesne, oparte na dotyku doświadczenie. Koncept, stojący za Apportals jest prosty - przedstawienie tej samej, zagnieżdżonej struktury folderów z desktopowego OS w nowoczesnym, mobilnym OS" - tłumaczy Microsoft - "W rezultacie doświadczenie UI pozwoli użytkownikowi odejść od ekranu Start (skomponowanego z dynamicznych kafelków) na rzecz mini-ekranu Start."

Windows Apportals

Apportals nie ogranicza się jednak tylko do aplikacji Windows 8.1. Posiada także wsparcie dla aplikacji sieciowych i aplikacji Windows 7, uruchamianych w trybie okienkowym. Pozwala to na stworzenie jednego punktu zarządzania produktami LOB z różnych środowisk. Platforma powstała, by ułatwić pracę firmom, korzystającym z oprogramowania od wielu dostawców. "Organizacje chcą korzystać z elastyczności Windowsa 8.1, by stworzyć opartą na interfejsie, wirtualną integrację i zwiększyć wartość spuścizny inwestycji technologicznych" - pisze producent.

Windows Apportals

Zarządzanie Apportalami oparte jest na technologii Active Directory, decydującej, które aplikacje i dane będą wyświetlane w Apportalu, gdy użytkownik zaloguje się do domeny. Zapewnić to ma "wysoki poziom personalizacji i jest przydatne zwłaszcza w tych środowiskach, które wymagają wysoko rozwiniętej personalizacji użytkownika - jak zarządzanie sprzedażą, opieka zdrowotna czy dystrybucja."

Windows Apportals

Apportale mogą być spersonalizowane również w innych środowiskach, np. edukacyjnych. Tym samym wykładowca może udostępnić uczniom łatwy dostęp do aplikacji i źródeł naukowych. Z kolei firmy mogą tworzyć Apportale dla swoich klientów, by np. zapoznać ich z ostatnimi promocjami. Microsoft będzie dyskutował o Apportals w przyszłym tygodniu na konferencji Worldwide Partner Conference. Więcej szczegółów o technologii znajdziemy też na Blogu Windows.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia