Aplikacja Zdjęcia zaktualizowana dla Windows 10

Aplikacja Zdjęcia zaktualizowana dla Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/10/2015, 6:02 PM

Liczba odsłon: 7241

Uniwersalna apka Zdjęcia (Photos Preview) dla Windows 10 zaliczyła swoją pierwszą aktualizację. W zależności od strefy czasowej, część Insiderów zobaczyła już wersję 15.130.1615.0. Aktualizacja dla poszczególnych regionów zaczęła się już w piątek, a o nowej wersji informuje głowa programu Windows Insider, Gabe Aul.

Użytkownicy, którzy nie otrzymali automatycznej aktualizacji, mogą pobrać apkę Zdjęcia ze Sklepu Windows (wersja beta), oznaczonego w menu Start szarą ikonką. Inżynierowie z Microsoft wzięli sobie do serca feedback Insiderów i wprowadzili do aplikacji kilka ulepszeń. Niektórzy testerzy zgłaszali bowiem problemy z wysypywaniem się apki podczas użytkowania, stąd wynikła konieczność poprawienia jej stabilności. "Jedną z 3 najważniejszych sugestii była prośba o poprawę AutoEnhance [funkcji autokorekty], wliczając w to specyficzne komentarze, dotyczące pojawiającej się ziarnistości zdjęć. Dostroiliśmy algorytm usuwania szumów i jest on już gotowy do wypróbowania! (wasza kolekcja automatycznie otrzyma nową wersję AutoEnhancement, byście mogli zobaczyć redukcję szumów podczas przybliżania zdjęcia." - pisze Microsoft.

Zdjęcia

Pewne problemy można było zaobserwować także podczas renderowania miniaturek w widoku listy. Ta funkcjonalność uległa znaczącej poprawie w nowej wersji. Tymczasem panele Albumy oraz Foldery - jak głosi opis - "będą wkrótce dostępne". Oznacza to, że Microsoft pracuje nad kolejnymi aktualizacjami apki Zdjęcia. Do przetestowania aktualnej wersji zachęca na Twitterze Gabe Aul: "Hej, #WindowsInsiders, apka Zdjęcia została właśnie zaktualizowana [i zyskała] kilka niezłych ulepszeń. Sprawdźcie zapowiedź w Insider Hub, by dowiedzieć się więcej."

Windows 10 Technical Preview w dużej mierze opiera się na programie Windows Insider. Daje to użytkownikom możliwość wysyłania uwag i komentarzy, które - jak dobitnie pokazuje to dzisiejszy przykład - są brane pod uwagę przez twórców sytemu i wykorzystywane do jego ulepszania. Do programu poglądowego dołączyło już ponad 2 mln osób z całego świata. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to pierwsza współpraca Microsoftu ze społecznością testerów na tak masową skalę.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia