Aplikacja Xbox na Windows z ulepszoną nawigacją i poprawkami

Aplikacja Xbox na Windows z ulepszoną nawigacją i poprawkami

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/14/2022, 1:55 PM

Liczba odsłon: 1663

Microsoft wypuścił nową wersję zapoznawczą aplikacji Xbox dla Windows 10 i 11. Uczestnicy programu Xbox Insider mogą już zacząć testować przeprojektowaną nawigację i wskaźnik kompatybilności, który przed instalacją pokazuje, czy PC spełnia wymagania gry.

Aktualizacja do wersji 2203.1000.21.0 przede wszystkim zmienia sposób działania nawigacji w aplikacji Xbox. Jest to pierwsza fala spośród nadchodzących zmian. Wprowadza nowy pasek boczny z 5 głównymi sekcjami: Game Pass, Moja biblioteka, Gry w chmurze, Społeczność i Sklep. Obecna stabilna wersja aplikacji Xbox dla Windows daje dostęp do tych sekcji w górnej części okna, obok przycisku wyszukiwania. Nowa nawigacja mieści się z boku i ułatwia odnalezienie Xbox Cloud Gaming.

Kolejna nowość to wskaźnik, który określa, czy gra uruchomi się na komputerze, jeszcze przed jej zainstalowaniem. Jeśli natomiast chodzi o poprawki, to rozwiązano kilka problemów:

  • z uruchamianiem gier korzystających z Easy Anti-Cheat;
  • instalacją kończącą się błędem 0x80073cf3;
  • zmianą nazwy folderu instalacji gry, co powodowało niepowodzenie kolejnych instalacji i uruchomień gry.

Ze znanych problemów odnotowano tylko jeden: niektóre gry pokazują dostępność aktualizacji, ale kliknięcie jej przycisku nie prowadzi do niczego.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia