Aplikacja Xbox One Smartglass do pobrania z Windows Phone Store

Aplikacja Xbox One Smartglass do pobrania z Windows Phone Store

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 11/19/2013, 6:08 PM

Liczba odsłon: 3632

Microsoft ogłosił ukończenie prac nad aplikacją Xbox One Smartglass. Umożliwia ona zdalną kontrolę konsoli Xbox One za pomocą urządzenia na którym została zainstalowana. Dodano do niej nowe funkcje i poprawiono szybkość działania. Aplikacja jest dostępna do pobrania na wszystkie wspierane platformy.

Za pomocą Xbox One Smartglass, użytkownik ma możliwość przyciągania aplikacji do prawej strony ekranu, oglądania swoich osiągnięć, zarządzania listą znajomych oraz odpisywania na wiadomości. Aplikacja pozwala też na personalizację ekranu startowego konsoli. Microsoft poprawił ogólną prędkość działania, przez co opóźnienia zostały w znacznym stopniu wyeliminowane, zaś czas potrzebny na połączenie z konsolą uległ skróceniu. Niestety, wersja na Windows 8, Android i iOS jest pozbawiona kilku z wyżej wymienionych funkcji, np. możliwości szybkiego odpisywania na wiadomości.

Wiele nowości wprowadzonych do Xbox One Smarglass nie będzie wspieranych przez Xbox360. Użytkownicy, którzy chcą z nich korzystać będą musieli zakupić konsolę Xbox One. Posiadacze smartfona z Windows Phone mogą pobrać aplikację z Windows Phone Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia