Aplikacja Twój telefon gotowa do testów w Redstone 5

Aplikacja Twój telefon gotowa do testów w Redstone 5

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 8/1/2018, 2:16 PM

Liczba odsłon: 2393

Na Build 2018 Microsoft zapowiedział aplikację, która pozwoli w banalny sposób podłączyć nasz telefon do komputera z systemem Windows 10. Za jej pomocą będziemy mogli między innymi odczytać powiadomienia, wiadomości SMS i szybko przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer. Jest to naprawdę obiecująca usługa, która sprawi, ze nie będziemy musieli już korzystać z zewnętrznych aplikacji, aby moc zarządzać naszym telefonem z poziomu komputera. Aplikacja Twój Telefon, bo o niej mowa, pozwala już na przesyłanie zdjęć w testowej wersji Windows Redstone 5.

Your Phone

Na razie możliwości są ograniczone jedynie do przesyłania zdjęć, które możemy przerzucać bezpośrednio z telefonu na przykład do Worda. W przyszłości będziemy mogli obsługiwać również wspomniane powiadomienia i wiadomości. Przynajmniej na Androidzie, bo na iOS sprawa nie jest tak prosta. Systemy iOS oraz MacOS są zamknięte i Apple pilnuje, by zatrzymać swoich użytkowników w obrębie swojego własnego ekosystemu. Na systemach Apple istnieją już możliwości, które do Windows 10 wprowadzi aplikacja Your Phone. Dlatego też, na iOS jej funkcje będą prawdopodobnie ograniczone jedynie do zdjęć i powiadomień, bez możliwości obsługi wiadomości. Choć być może, giganci dogadają się między sobą w tej sprawie i również posiadacze Apple będą mogli cieszyć się pełnią możliwości.

Your Phone GIF

Jako że system Android jest zdecydowanie najpopularniejszym system mobilnym na świecie, Microsoft musi zapewnić swoim własnym użytkowników możliwości płynnej synchronizacji pracy między smartfonem, a Windows 10. Gigant posiada już szereg bardzo popularnych aplikacji na ten system, na czele z Microsoft Launcher i przeglądarką Edge>. W przyszłości doczekamy się również wprowadzenia do Launchera opcji Timeline, co pozwoli na pełną synchronizację naszych danych i działań pomiędzy obiema platformami. Póki co testy ograniczone są do Androida, lecz testy dla iOS mogą zostać uruchomione w najbliższej przyszłości. Funkcja zostanie zaprezentowana oficjalnie już jesienią tego roku, gdy na komputery z Windows 10 trafi aktualizacja Redstone 5.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia