Aplikacja Twój telefon będzie preinstalowana na Galaxy Note10?

Aplikacja Twój telefon będzie preinstalowana na Galaxy Note10?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/2/2019, 9:43 PM

Liczba odsłon: 1202

Microsoft wkłada wiele wysiłku w ulepszanie połączenia telefonów z Androidem z pecetami z Windows 10. Dzieje się to za pośrednictwem aplikacji Twój telefon. Wygląda na to, że gigant znalazł dobry sposób, by aplikację tę promować. Jak mówią ostatnie pogłoski, Pomocnik aplikacji Twój telefon będzie preinstalowany na nadchodzącym flagowcu Samsunga - Galaxy Note10.

Z raportu wynika, że na pierwszym publicznym pokazie telefonu Microsoft wejdzie na scenę, by pokazać swoje aplikacje produktywne, takie jak Office czy właśnie Twój telefon. Podczas gdy kluczowa funkcjonalność tej aplikacji współpracuje z większością telefonów z Androidem, funkcje pokroju przechwytywania ekranu są ograniczone prawie wyłącznie do urządzeń Samsunga. Z tego względu (ale nie tylko) to partnerstwo ma sens. Z drugiej strony Samsung może promować swoje telefony jako idealne do współpracy z Windows 10, bo w końcu większość użytkowników Androida używa też Windows, a symbioza tych systemów coraz bardziej przypomina tę z ekosystemu Apple.

Współpraca obu firm nie jest nowością. Telefony Samsunga były jednymi z pierwszych, które Microsoft zaczął sprzedawać we własnym sklepie. Gigant z Redmond pokazał też parę swoich aplikacji działających w interfejsie DeX, czyli duchowym spadkobiercy trybu Continuum - tym razem autorstwa Koreańczyków. Bardzo możliwe, że Microsoft będzie wspierał Samsunga w wizji, którą sam próbował sprzedać kilka lat temu - wizji telefonu, który może działać jak PC.

Czy pogłoski te się sprawdzą? Tego dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Galaxy Note10 ma zostać zaprezentowany 7 sierpnia na imprezie Galaxy Unpacked.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia